Rodzice, którzy już od chwili narodzin dziecka myślą o jego przyszłości, chcą zapewnić najlepszą  opiekę na każdym etapie rozwoju. Wraz z powrotem do pracy tracą oni możliwość całodziennego wychowywania malucha. Rolę nie tylko opiekuna, ale i osoby, która edukuje i pokazuje cuda tego świata, przekazać muszą profesjonalistom bliżej sobie nieznanym. Jak na rynku pracy pełnym ofert znaleźć nianię, która spełni najwyższe wymagania?

Przede wszystkim, rodzice powinni zastanowić się nad zmianą poszukiwanej osoby. Zamiast opiekunek czy niań wyszukiwać powinni ofert guwernantek. Osoby te mają te same obowiązki i umiejętności co typowa niania, powiększone o dodatkowe kompetencje. Muszą przez cały dzień doglądać malucha, a w zależności od szczegółowych ustaleń – także karmić czy kąpać. Ich zakres obowiązków jest poszerzony o rozwój intelektualny i edukację malca.

Podobnie jak przed laty, guwernantki pełnią funkcję domowych nauczycielek. Jak to wcześniej bywało – także i dziś przyjmowane są do dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły edukacji szkolnej. Najlepsze efekty daje planowa edukacja rozpoczęta już od wieku przedszkolnego. To właśnie wtedy dziecko ma duże możliwości absorbowania informacji. Wszystkie umiejętności, jakie zostaną wówczas przyswojone i stale przypominane, będą ugruntowane i zapamiętane na resztę życia. Dotyczy to umiejętności gry na instrumentach, kroków tanecznych, czy chociażby nauki pływania.

Od zwykłych niań różni je wykształcenie. Zazwyczaj mogą one pochwalić się dyplomem studiów pedagogicznych. Dzięki zdobyciu wiedzy teoretycznej wiedzą one najwięcej o rozwoju malucha, jego potrzebach i sposobach na odnalezienie i rozwinięcie naturalnych predyspozycji. Osoby te uczą się szeregu zabaw terapeutycznych, które dzięki zabawie kształtują charakter, zachowania i oczekiwane umiejętności malucha. Nie zapominajmy, że osoba ta zadba również o naukę prawidłowego zachowania. Maluch nauczy się podstaw savoir-vivru i funkcjonowania w grupie.

Najlepsze z opiekunek posiadają szeroką wiedzę ogólną z każdej dziedziny. Dziecko w miły sposób przyswaja wiedzę, która pomoże mu stać się w szkole najlepszym uczniem. Dzięki interesującym opowieściom z ciekawostkami historycznymi, geograficznymi czy ze świata przyrody, dziecko uważane będzie za mądre, interesujące i wybijające się wśród rówieśników.

Wielką zaletą  guwernantek są ich umiejętności językowe. Każda z nich ma opanowaną znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Dzięki temu jest ona w stanie uczyć dziecko w formie zabawy już od najmłodszych lat. Pamiętajmy, że to w wieku przedszkolnym dziecko najszybciej uczy się obcych zwrotów i sformułowań. Dzięki stałemu przebywaniu z osobą poprawnie posługującą się językiem obcym dziecko uczy się podstaw, obycia z językiem oraz śmiałości w komunikowaniu się, co stanowi często największą barierę dla dziecka. Dobra opiekunka zachęca dziecko do nauki, wykorzystując interesujące dla dziecka rymowanki i piosenki oraz oglądając razem bajki obcojęzyczne i książeczki obrazkowe. Dobra niania zakrzewi w maluchu także zamiłowanie do sportu i zdrowego odżywiania się.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika