Mycie okien nie należy do przyjemnych czynności, dlatego też wiele osób wynajmuje specjalistyczne firmy, które zajmują się tego typu usługą. W ten sposób tracimy niepotrzebnie pieniądze. Okna plastikowe są stosunkowo łatwe w pielęgnacji. Kilka ściereczek, płyn do okien i odrobina gliceryny pomogą nam szybko i sprawnie spowodować, aby nasze okna po prostu lśniły.

Nie chwytajmy się babcinych sposobów i nie szorujmy okien gazetą, ponieważ nie jest to dobry pomysł. W ten sposób osad z farby drukarskiej osada się nie tylko na szybie, ale i na ramie, a poza tym mogą powstać zarysowania. Okna plastikowe najlepiej myć specjalną ściereczką, która nie pozostawia śladów włókien. Są one dostępne w każdej drogerii. Ponadto należy pamiętać, że w pierwszej kolejności należy dokładnie wytrzeć ramy okna oraz parapet, aby nie nanosić potem niechcący brudu na szyby.

Kiedy nasze okna zaczną nabierać czystości należy do czystej wody wlać odrobię gliceryny i takim roztworem przetrzeć okna, a następnie polerować je tak długo, aż będą suche i nie będzie na nich smug. Wykonując kolejno powyższe czynności umycie jednego okna nie powinno nam zająć dłużej niż 10 minut. Czy to jest długo? Oczywiście, że nie. Umycie okien przez specjalistyczną firmę dużo kosztuje, dlatego też warto samemu zabrać się do pracy zamiast np. wylegiwać się godzinami przed telewizorem.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika