Korektory są doskonałym i niezbędnym środkiem do codziennego zwalczania cieni wokół oczu czy innych niedoskonałości na całej twarzy. Produkowane są w wielu odcieniach i w różnych formach. Najczęściej korektory występują w formie pisaka, pomadki, w słoiczkach , w tubkach i w wielu innych formach. Każda osoba może mieć swoje osobiste preferencje w kierunku formy korektora. Ten artykuł przybliży nam metody aplikacji korektora zarówno pod oczami jak i na całej twarzy.

Jak zastosować korektor pod oczami

Wiele dziewczyn i kobiet walczy z cieniami wokół oczu. Może to być spowodowane genetyką lub brakiem snu z powodu zgiełku życia lub zaburzeń nastroju. Jasne oczy, bez cieni wyglądają znacznie zdrowiej, pociągająco i atrakcyjniej dla większości ludzi. Z tego powodu, stosowanie korektora jest często częścią codziennego makijażu. Pamiętajmy aby nie stosować podkładu przed aplikacją korektora ponieważ spowoduje to nie jednolity odcień na twarzy. Zacznij od testowania odcienia korektora. W tym celu można wybrać się do kosmetyczki lub do dobrej drogerii i wypróbować testery korektorów.

Jeśli korektor dobrze wpasowuje się do karnacji naszej skóry to jest to idealne rozwiązanie. Jeśli nie, to należy spróbować innej marki aż dopasujesz pożądany odcień. Delikatnie rozsmarowuj korektor pod oczami gdzie pojawiają się cienie używają do tego palca wskazującego lub dostosowanej do tego gąbki do makijażu. Oczy powinny stać się jaśniejsze i bardziej wyraziste. Jeśli tak się nie dzieje, spróbuj użyć innej marki ponieważ niektóre marki nie działają na wszystkich w taki sam sposób. Na końcu nałóż i równomiernie rozprowadź podkład na całą twarz i część szyi. Twoja twarz powinna mieć jednolity odcień a oczy powinny być jaśniejsze.

Jak zastosować korektor do wyprysków

Maskowanie niedoskonałości na twarzy korektorem może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy do zakrycie są liczne krosty czy trądzik. Pamiętaj aby przed nałożeniem makijażu umyć dokładnie twarz używając do tego odpowiedniego dla twojej cery żelu Dodatkowo można przetrzeć twarz bezolejowym tonikiem aby usunąć nadmiar oleju ze skóry. Następnie używając już odpowiednio dobranego korektora zacznij aplikować go na każdą niedoskonałość widoczną na skórze. Użyj gąbeczki do makijażu aby dokładnie rozprowadzić korektor i wtopić go z barwą skóry. Podczas gdy delikatne wzniesienie skóry może być ciągle widoczne to już zaczerwienienia i wszelkie niedoskonałości powinny być skutecznie zamaskowane. Następnie nałóż odpowiedni podkład i rozprowadź go dokładnie po całej twarzy i część szyi.

Korektory są idealnym środkiem do codziennego zwalczania niedoskonałości na twarzy oraz cieni wokół twarzy. Tak więc każda kobieta powinna poświęcić odrobinę pieniędzy i czasu przy doborze tego najbardziej odpowiadającego do swojej cery.

O autorze

Na co dzień pracuję w branży Moda i Uroda. Zajmuję się importem oraz sprzedażą zarówno hurtową jak i detaliczną biżuterii srebrnej. W swojej ofercie posiadamy również torebki i portfele skórzane firmy Paters oraz bogatą ofertę perfum i kosmetyków renomowanych firm. W 2011 roku uruchomiliśmy nasz pierwszy sklep internetowy http://www.silver-fashion.pl, zdobywając kolejne doświadczenie i rozszerzając obszar działania.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika