Każdy powinien mieć w swojej szafce kilka markowych perfum. Noszenie odpowiedniego zapachu nadaje indywidualny styl do twojej osobowości. Zapachy jakie wybierasz i sposób w jaki lubisz pachnieć pozwala innym poznać istotną część twojej osobowości. Perfumy również idealnie spełniają swoje zadanie jako oznaka miłości. Dzięki swoim eleganckim kształtom butelek i pociągającym zapachom należą do najbardziej ekspresyjnych upominków. Perfumy mają wiele swoich odmian zapachowych; od owocowych po piżmo, od pikantnych po delikatne, morskie zapachy. Jednakże tak wiele odmian perfum może spowodować ból głowy u nie jednej osoby. Ten artykuł ułatwi nam wszystkim w podjęciu decyzji doboru odpowiedniego zapachu.

We współczesnym świecie zarówno wygląd jak i zapach nierzadko uważane są za wizytówkę człowieka. Dlatego też wybór perfum powinien być dobrze przemyślany i dobrany nie tylko do nadarzającej się okazji ale także do osobowości. Ocena zapachu jest sprawą bardzo subiektywną, dlatego też nie można żadnych opinii uznać za lepsze czy gorsze. Dokonując zakupu należy wiedzieć, że nie ma uniwersalnych zapachów czy perfum. Zapach powinien być dostosowany do cech charakteru, preferowanego stylu ubioru a nawet nastroju. Wybierając zapach, nie powinniśmy podejmować decyzji zbyt pochopnie i zbyt szybko, pod wpływem chwili. Pamiętajmy, że perfumy potrzebuję dużo czasu aby w pełni rozwinąć swój aromat. Jeśli kupujemy perfumy w drogerii poprośmy obsługę aby psiknęła nam perfumy na bloterki i zabierzmy je do domu. Pamiętajmy aby bloterki nie stykały się ze sobą i nie zmieszały zapachów. Umieśćmy je w osobnych miejscach naszej garderoby. Po powrocie do domu, gdy emocje opadną łatwiej jest wybrać ten odpowiedni dla nas zapach. Analiza z perspektywy czasu powoli uniknąć rozbieżności z naszymi preferencjami. Korzystanie z propozycji naszych przyjaciół czy rodziny często okazuje się nietrafionym sposobem. I nie tylko dlatego, że każdy ma swój indywidualny gust. Ale także dlatego, że ta sama perfuma potrafi zmieniać zapach u różnych osób ze względu na różny ph skóry.

 Dla ludzi, mających kłopot z odpowiednim doborem perfum, przydatne są rozwiązania łączące w sobie wiedzę z dziedziny medycyny, psychologii oraz najnowszą technikę. ”Zapach idealny” ma za zadanie uwzględnienie takich czynników jak: rodzaj, typ czy wartość ph skóry. Ponieważ właśnie te składniki decydują o rzeczywistej woni perfum.

 Istnieją również metody, które opierają się na analizie najważniejszych cech osobowościowych danej osoby: jego stylu życia, ulubionych potraw, preferowanych kolorów czy sposobów reagowania w nagłej sytuacji. Rozwiązując krótki test w specjalnym punkcie kosmetycznym, pomoże ci dobrać niepowtarzalne, dedykowane perfumy.

Ważnym czynnikiem przed dokonaniem ostatecznego zakupu powinien być również nasz budżet. Pomimo, że dla wielu zakup markowych perfum może być tylko zachcianką czy kaprysem dla innych może stanowić poważny wydatek dla rodzinnego budżetu. Zanim więc wybierzesz butelkę zastanów się ile jesteś skłonny wydać.

Pamiętajmy, kupujemy perfumy a nie butelkę. Nigdy nie sugerujmy się wyglądem butelek. Nawet te o najbardziej przemyślnych i najpiękniejszych kształtach mogą zawierać zapach, który przyprawi ciebie o ból głowy. 

O autorze

Na co dzień pracuję w branży Moda i Uroda. Zajmuję się importem oraz sprzedażą zarówno hurtową jak i detaliczną biżuterii srebrnej. W swojej ofercie posiadamy również torebki i portfele skórzane firmy Paters oraz bogatą ofertę perfum i kosmetyków renomowanych firm. W 2011 roku uruchomiliśmy nasz pierwszy sklep internetowy http://www.silver-fashion.pl, zdobywając kolejne doświadczenie i rozszerzając obszar działania.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika