Problem z małą łazienką jest taki, że trzeba tą niedużą powierzchnie wykorzystać maksymalnie, aż do granic absurdu. Szukamy rozwiązań funkcjonalnych i łączących wiele elementów na raz. Aby ten projekt pt.: malutka łazienka wypalił, trzeba się trzymać kilku zasad, które zostały sprawdzone przy zagospodarowaniu tego typu powierzchni.

Warto zacząć od doboru znacznych rozmiarów płytek – bezsporne jest, że płytki łazienkowe muszą być jasnego koloru – takie rozwiązanie zwiększa optycznie przestrzeń wnętrza. Niedoskonałością małych łazienek jest to, że potrafią zmieścić albo prysznic, albo wannę. Lecz czy rozpaczać będzie właściciel małej łazienki jak nie będzie dostępu do prysznica, czy będzie w przeciwstawnej sytuacji – można żyć tylko z jednym typem ustrojstwa do kąpieli.

Czy ekran nawannowy można zamontować na każdych rodzajach wanien?

płytki łazienkoweTak, można. Tylko pamiętajmy o zasadzie – najpierw spytajmy się sprzedawców, oni skutecznie poradzą. Będą mieli doświadczenie, jaki typ parawanu pasują do konkretnej wanny a także rozmiarów powierzchni. Chodzi o to, aby wanna mogła w łatwy sposób zmienić się w „brodzik”, do tego pożądany jest komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Te parametry łączą się z jej nieskomplikowaną konstrukcją jak również wyprofilowanym dnem.

Jaki wariant parawanu wybrać?

Każdego typu parawany osiągalne w marketach są z katalogowane w tych samych miarach – 70–180 cm szerokości i 140–200 cm wysokości. Łatwo dojść do wniosków, że parawan nawannowy o minimalnych wymiarach może nie wystarczy na to, ażeby łazienka nie była zalewana. Należy również pamiętać, by dawać ok. 75 cm na wejście do wanny.

Z jakiego materiału powinien być ekran nawannowy?

płytki łazienkoweW ostatnim dziesięcioleciu XX wieku, a były to lata 90-te, za parawany nawannowy robiła powszechna cerata, lub folia i kawałek rurki. Obecnie fabrykuje je się z szkła wzmacnianego albo z szyb polistyrenowych. Nie ma wątpliwości, że są to bezpieczne materiały dla dorosłych, jak również dzieci. Mogą być przejrzyste, matowe, przydymiane, nawet z nadrukiem lub tłoczonym wzorem. Najlepiej komponują się z płytkami łazienkowymi przeźroczyste parawany, bo nie grabią i tak już małej przestrzeni w łazience. Rozwiązania rzeczowe narzucają wybrać ekran o ściance pokrytej szczególną warstwą, która sprawia, że krople nie zostawiają na niej niechcianych zacieków. Dzieje się tak, bo woda jednoczy się w stróżki, dzięki czemu spływa żwawo nie tworząc zacieków, a te jakim udało się pozostawić znak, swobodnie można wyczyścić.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika