W wielu kulturach, twierdzeniach, domysłach i wielu, wielu innych tworach społeczeństwa, ojciec to osoba wyjątkowa. Pełni rolę głowy rodziny, żywiciela, osoby umiejącej poradzić sobie z każdym problemem.

Zawsze cała rodzina opiera się na ojcu, oczywiście występuję wiele różnych odchyleń od normy, ale oczywiście patologia to zjawisko nam nieobce, niestety. Niestety często zdarza się też, że głowa rodziny umiera i opuszcza swój najcenniejszy dobytek, żonę,  dzieci, rodzinę. Jeżeli ojciec był jedynym źródłem utrzymania, co ma zrobić jego rodzina, aby utrzymać jakoś poziom majątkowy jaki był dotychczas? W naszym kraju działa wiele firm pomagających nam w uzyskaniu odszkodowań za różne przypadki. Odszkodowania po śmierci ojca to swego rodzaju specjalność kancelarii odszkodowawczych. Jeżeli przedstawimy niezbite dowody na to, że nasz status majątkowy znacznie się pogorszył po stracie głowy rodziny, sąd może przyznać nam jednorazowe świadczenie, lub też comiesięczną rentę, mającą na celu pomoc w utrzymaniu wcześniejszego statusu majątkowego. Możemy także ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych z tytułu organizacji pogrzebu osoby ubezpieczonej.

Niestety, bardzo niewiele osób decyduje się na dochodzenie odszkodowania drogą sądową. Większość osób woli poprzestać na świadczeniach uzyskanych od ubezpieczyciela, gdyż nie chcą wydawać pieniędzy na prawnika. Jest to duży błąd, ponieważ ubezpieczyciele wypłacają bardzo zaniżone kwoty tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia, a często nawet odmawiają wypłaty. Odszkodowanie uzyskane drogą sądową przez profesjonalnego pełnomocnika procesowego jakim jest radca prawny (ew. adwokat) kwotę proponowaną przez ubezpieczyciela przewyższa często nawet 50-krotnie(tak, dobrze przeczytałeś!).

Odszkodowanie po śmierci osoby dostarczającej rodzinie dochodów powinny CAŁKOWICIE zrekompensować straty psychiczne i materialne rodziny. Świadczenia proponowane przez ubezpieczycieli nie spełniają tego zadania.

O autorze

Artur Klimkiewicz pomaga uzyskiwać wysokie kwoty odszkodowań i zadośćuczynień za uszczerbek na zdrowiu, śmierć bliskiej osoby, a także zadośćuczynień oraz rent odszkodowawczych

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika