Rozjaśnianie nie jest zarezerwowane tylko dla naturalnych blondynek, również mogą rozjaśniać włosy naturalne szatynki, zwłaszcza te o jasnej oprawie oczu. Każdy wie, że jasny blond, nie platyna, bardzo odmładza twarz. Poprzez rozświetlenie cery, optycznie wygładza zmarszczki, co jest pożądane u dojrzałych pań. Nie polecam rozjaśniania włosów dla osób z naturalną rudą fryzurą, ponieważ często można uzyskać odcień żółtopomarańczowy. Także nie proponuję platynowych pasemek dla naturalnych brunetek, gdyż odrosty będą bardzo szybko widoczne na ciemnych włosach. Ostatnio widziałam taki zabieg u pani, która była główną prowadzącą na spotkaniu FM Group (www.strefa-fm.pl). Znalazłam się na nim przypadkiem, gdyż wraz z koleżanką szukałyśmy pracy w tej firmie. Do firmy przyciągnęły nas perfumy fm , które są odpowiednikami z drogich drogerii.

Wracają do włosów. Co jeszcze może się przydarzyć podczas rozjaśniania włosów? Czasem można uzyskać nierówny, żółty odcień. Co wtedy? Na pewno nie nakładamy w domu nowej farby na włosy, ponieważ efekt zabiegu, gdy nierównomiernie utlenione włosy „łapią” inny kolor może być nie do przewidzenia. Gdy zdarzy nam się taki wypadek niezbędna jest wtedy dekoloryzacja, czyli ściągnięcie nieudanego koloru, a później ponowne farbowanie. Najlepiej takie zabawy przeprowadzić u fryzjera.

A co z balejażem? On zawsze jest modny, nie ma się co dziwić. Oczywiście nie polecam kontrastowych pasemek, a delikatny lekki balejaż. Aby uzyskać naturalny i piękny wygląd, balejaż należy wykonać bardzo gęsto, ponieważ zależy nam aby włosy były w tym samym odcieniu – sprawiały takie wrażenie. Inny sposób to rozjaśnienie pasemek, a następnie równocześnie nałożenie na resztę włosów farby w inny ale tez jasnym odcieniu. Taki zabieg sprawi, że uzyskany wrażenie trójwymiarowej fryzury, co ukryje pierwsze siwe kosmyki.

Dla kogo na zimno, a dla kogo na ciepło? Jeśli masz ziemistą i szarą cerę to wybierz ciepłe, złociste odcienie. Dzięki temu rozjaśnisz karnację. Przy błękitnych oczach i ciemniejszych brwiach oraz rzęsach dobrze wyglądają cieplejsze miodowe blondy. Natomiast chłodne odcienie blondu, jak platyna, perła, pasują do jasnej, zaróżowionej skóry. Przy cerze oliwkowej można wtedy uzyskać nieco przerysowany efekt – dla odważnych. Jeśli się rumienisz wybierz chłodne popiele, co spowoduję, że zaczerwienienia będą mnie widoczne.

Na co zwrócić uwagę, gdy zabieg wykonujemy w domu. Podczas rozjaśniania włosów nigdy nie zaczynaj od nanoszenia farby od końcówek kosmyków. Jest to związane z tym, że włosy zawsze są najciemniejsze u nasady i w tym miejscu krem koloryzujący powinien działać najdłużej. Przestrzegaj czasów farbowania, bo łatwo zniszczyć włosy oraz zaczynaj od karku. Wykorzystaj klamerki do podpinania pasm włosów przy długich włosach. Powodzenia.

O autorze

Z zamiłowania zajmuje się informatyką, oraz pozycjonowaniem swoich serwisów internetowych jak www.finanseosobiste.biz, www.artykuly.sos.pl oraz serwisów organizacji do których należę jak np www.knp-ur.pl Podobnie jak ten blog bardzo cenię sobie unikalność oraz zero spamu i co najważniejsze unikalne teksty. Zapraszam na podobny serwis www.artykuly.sos.pl ...

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika