imprezy firmoweSłynne przysłowie mówi, że gdy wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one. Oczywiście nie oznacza to wcale, że musisz porzucić siebie czy wyrzec się swoich wartości. Po prostu konieczne jest dostosowanie się do otoczenia, tak by relacje przebiegały w harmonii. Jeśli więc otrzymałeś zaproszenia na imprezy firmowe postaraj się należycie przygotować nawet do kilkudziesięciominutowego eventu, nie mówiąc już o dłuższych i poważniejszych spotkaniach.

Jeśli jesteś osobą w miarę nową w zespole pracowniczym zorientuj się jak wszyscy przychodzą ubrani na imprezy firmowe. Nie byłoby dobrze wystroić się w garnitur i przyjść pod krawatem podczas gdy wszyscy, włącznie z szefem będą mieć na sobie powyciągane swetry czy T-shirty. Oczywiście odwrotna sytuacja byłaby również krępująca a co więcej uznana mogłaby zostać za lekceważenie gdyby cały zespół zjawił się w pełnej gali a ty w niedbałym stroju, nieogolony i w klapkach. Dobrze więc wiedzieć z góry jaki charakter będzie mieć impreza i jak zazwyczaj wyglądają pracownicy.

Inna sprawa to kwestia rozmów. Mówi się, że mowa jest srebrem a milczenie złotem. Zdecydowanie lepiej jest więc słuchać aniżeli mówić na wszelkich imprezach firmowych. Poza tym udowodniono, że większość ludzi słucha wdzięcznych słuchaczy i tacy ludzie z reguły są bardzo lubiani. Najlepiej więc obrać pozę ciepłego terapeuty, który chętnie wszystkiego wysłucha, nie będzie oceniał a być może coś interesującego napomknie. Oczywiście dyskrecja jest tutaj niezbędna gdyż raz zawiedzione zaufanie ciężko odbudować.

Co do żartów warto być jednak mimo wszystko ostrożnym, przynajmniej na początku. Ludzie oczywiście bardzo lubią tych obdarzonych humorem i tak zwane dusze towarzystwa. Tak się jednak składa, że nie wszystkich śmieszą te same rzeczy. Co gorsza dla niektórych osób pewne dowcipy mogą być problemem a nawet zniewagą. Czasem nie dadzą oni nic po sobie poznać jednak od razu wpisują żartownisia na czarną listę skreślonych. Do póki więc nie znamy na wskroś członków towarzystwa powstrzymajmy się od żartów, które mogłyby kogoś urazić.

Imprezy firmowe mają to także do siebie, że często nie brakuje na nich alkoholu a czasem nawet przelewa się on strumieniami. Pod żadnym jednak pozorem nie można tracić głowy i spijać darmowych drinków do woli. Skutki bowiem mogą okazać się opłakane. Raz przypięta łatka naprawdę trudna jest do zrzucenia i pewne opinie mogą się za nami ciągnąć latami i nawet po tym jak zmienimy miejsce pracy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika