Gdy przejeżdżamy ulicami i oglądamy domy, szczególnie te nowe, możemy zauważyć, że ich właściciele starają się, aby zarówno dom, jak i ogród prezentował się jak najbardziej okazale. To dlatego pielęgnują drzewa i krzewy, koszą trawniki, budują altany.

Wszystko po to, aby przebywając w ogrodzie, czy na tarasie domu, napawać się pięknym widokiem i cieszyć oko pięknymi kolorami, które znajdują się w ogrodzie. W takim właśnie miejscu o wiele lepiej odpoczywa się po pracy czy szkole, a siły witalne powracają o wiele szybciej.

Ale co zrobić, gdy musimy doprowadzić do naszego domu kanalizację, przeprowadzić przez ogród rurę odpływową, czy wykopać jeszcze inny głęboki przekop? Używając standardowych maszyn, rozkopiemy nasz ogród i jego stan z pewnością będzie się różnił od tego tego, jaki sobie wymarzyliśmy. Czy nie ma więc innych sposobów, aby prace te przeprowadzić w inny sposób?

Oczywiście sposób na to wymyślono już dawno, a sposobem tym jest przewiert sterowany. Dokonuje się go za pomocą specjalnej głowicy, która wierci pod powierzchnią ziemi otwór, który w zależności od potrzeb może być później poszerzony, do osiągnięcia wymaganych rozmiarów. Głowica jest sterowana przez operatora, który dzięki czujnikom zamontowanym na jej początku, może kierować ją w każdą stronę. Może również łatwo omijać ewentualne przeszkody, nie niszcząc ich. Ziemia, czy inny materiał, który staje na przeszkodzie głowicy wiercącej, jest wypłukiwana na zewnątrz i od razu trafia na pojazd, który później wszystkie odpady wywozi poza działkę. Wszystko więc odbywa się w sposób sprawny i co najważniejsze czysty.

Przewierty sterowane mają jedną ogromną zaletę. Wszystkie czynności odbywają się pod ziemią. W związku z tym, powierzchnia ziemi pozostaje nienaruszona, dzięki czemu ogród pozostaje cały czas piękny i niezniszczony. Przewierty sterowane doskonale zdają egzamin również w przypadku, gdy mamy przekopać się pod drogą, czy nawet całym budynkiem. Używając głowicy, która wwierca się w ziemię, spokojnie zagłębimy się na odpowiednią głębokość, dzięki czemu nie naruszymy fundamentów, czy utwardzonej części drogi, znajdującej się głęboko pod główną warstwą.

Gdy przewiert sterowany jest już wykonany, nie pozostaje nic innego, jak tylko wyciągnąć głowicę, w wydrążony otwór włożyć kabel lub rurę. I na tym polega cała praca. Wszystko odbywa się bardzo sprawnie, szczególnie w przypadku, gdy operator głowicy ma odpowiednie doświadczenie. Również koszty takiego przewiertu sterowanego są dosyć atrakcyjne, więc warto zastanowić się nad ta opcją.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika