Nie jest tajemnicą, że wysiłek fizyczny, zdecydowanie lepiej wpływa na naszą efektywność w pracy. W krajach dalekiego wschodu jak przykładowo Japonia, każdy pracownik zanim rozpocznie pracę w firmie, pierwsze minuty swojego czasu spędza na porannych ćwiczeniach. Również niektórzy nauczyciele w szkołach, zanim przystąpią do prowadzenia lekcji, starają się wykonać z dziećmi kilka prostych ćwiczeń jak przysiady czy pajacyki. Nawet każda osoba prowadząca szkolenia w zakresie BHP, zaleca w trakcie krótkich przerw w pracy wykonać chociażby kilka skłonów. Czy to na prawdę działa? Otóż tak!

Sport a zdrowie psychiczne

Na początku warto zastanowić się co jest przyczyną tego, iż jesteśmy bardziej efektywni. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że aby móc bardziej skoncentrować się na pracy, powinniśmy mieć czysty umysł, być zrelaksowani i wypoczęci. Pytając się poszczególnych osób, co sprawia że czują się bardziej zrelaksowani, możemy podzielić je na dwie grupy: jedni wolą spędzić ten czas leżąc bezczynnie na plaży, inni natomiast wolą raczej bardziej aktywne spędzanie wolnego czasu. I właśnie ta grupa osób, która woli leżeć plackiem na plaży czy też przed telewizorem posiada największy problem, by efektywniej gospodarować swoim czasem pracy! Wykonywanie wysiłku fizycznego pozwala dostarczyć do organizmu dużej ilości tlenu i substancji odżywczych, które pozwalają czuć się bardziej wypoczętym i gotowym do podejmowania wszelkiego typu działań. I wcale nie chodzi tu o jakieś sporty ekstremalne, lecz o zwykłe, proste ćwiczenia,  jak na przykład poranne bieganie czy pływanie (choć dla osób, które codziennie leżą po pracy przed telewizorem, wymienione czynności zaiste mogą być swego rodzaju sportem ekstremalnym). Uprawianie jakiejkolwiek aktywności fizycznej pozwala zdecydowanie lepiej odpocząć niż każda popołudniowa drzemka.

Sport a osiąganie celów

Sport to nie tylko lepsze zdrowie czy wypoczynek i odcięcie się od rutyny codziennych czynności. Aktywność fizyczna pozwala człowiekowi stać się bardziej systematycznym i efektywnym we wszystkich dziedzinach – również w pracy. Nauczy Cię rywalizacji oraz samodyscypliny. Warto nawet namówić jakiegoś członka naszej rodziny do wspólnego biegania – to zbuduje w Tobie ducha walki, który również przełoży się na inne dziedziny Twojego życia. Jeśli natomiast nie masz nikogo z kim mógłbyś ćwiczyć, to możesz po prostu wyznaczać sobie codzienne cele wydłużając dystans, jaki musisz przebiec. Bieganie to dosyć spory wysiłek i jeśli nauczysz się walczyć ze swoim zmęczeniem by osiągnąć coraz dłuższy dystans, to z pewnością będziesz osiągał lepsze efekty w pracy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika