Na korepetycje decyduje się coraz więcej osób i obecnie można powiedzieć, że panuje na nie moda. Uczniowie zapisują się na nie zarówno w celu nadrobienia zaległości, jak i ze względu na ambicje swoje i swoich rodziców. Jak jednak wybrać korepetytora spośród tak wielu dostępnych ofert?

naukaNiektórym może się wydawać, że nauczyciel z kilkuletnim, albo nawet kilkunastoletnim stażem ma lepsze predyspozycje do nauczania ze względu na doświadczenie i wypracowane już metody. Nie zawsze jednak jest to zaletą. Lekcje z taką osobą mogą przypominać zajęcia w szkole, które są szablonowe i zazwyczaj mało ciekawe. Student zaś może mieć świeże pomysły, zapał do nauczania i lepszy kontakt w szczególności z dziećmi oraz młodzieżą, tak więc korepetycje z nim mogą okazać się bardziej skuteczne.

Zanim zaczniesz swoje poszukiwania, podpytaj znajomych, czy nie mogą Ci polecić kogoś zaufanego. Jest to najlepsza metoda na to, aby nie żałować wydanych pieniędzy i mieć pewność co do wyboru. Opinie znajomych pozwolą Ci na wstępne rozeznanie, jednak jeżeli nie masz do nich dostępu, sprawdź czy na stronach internetowych uczniowie wypowiadają się na temat swoich nauczycieli.

Przede wszystkim jeśli znajomi nie mogą Ci nikogo polecić, musisz sam wybrać najlepszą ofertę. Sprawdź w treści ogłoszeń, czy korepetytor ma doświadczenie w nauczaniu, przygotował już kogoś do egzaminu lub pomógł nadrobić zaległości, a w przypadku nauczania języków obcych – czy był za granicą.

Nawet jeśli już wybrałeś nauczyciela, zachowaj kontakty do pozostałych, którzy sprawili na Tobie pozytywne wrażenie. Niestety zdarzają się sytuacje, w których korepetytorzy po kilku zajęciach rezygnują z kontynuowania nauki, a uczeń zostaje w takim przypadku na lodzie. Mając więc listę rezerwową będziesz mógł się szybko umówić się na zajęcia z innym nauczycielem.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika