Czym są biokominki i dlaczego stanowią rewolucje w aranżacji wnętrz? Żywy ogień od bardzo dawna dostarczał ludziom niezapomnianych wrażeń, był symbolem bezpieczeństwa i ciepła. Niestety wszędzie tam gdzie nie ma instalacji kominowej niemożliwe było zamontowanie kominka. Zarezerwowany był tylko dla posiadaczy domów.

Biokominki NiceHouse w Poznaniu

Biokominek Nice-House

Jednakże na rynek polski wchodzą biokominki, czyli ekologiczne kominki. Są one ratunkiem dla mieszkańców blokowisk, apartamentów czy nawet lokali komerycjnych. Biokominki nie są zaliczane do otwartych palenisk, traktowane są przez przepisy jak świeczniki, czyli nie wymagane są żadne zezwolenia. Co więcej, nie potrzebna jest instalacja kominowa, w zupełności wystarcza normalna cyrkulacja powietrza. Ekologiczna rewolucja polega na zastosowaniu bioetanolu, czyli alkoholu pochodzenia roślinnego. Takie rozwiązanie daje żywy ogień bez dymu, bez sadzy, bez popiołu, a nawet bez zapachu. W trakcie spalania biopaliwa nie wydzielają się szkodliwe substancje, nie ma mowy o zabójczym czadzie. Wydziela się tylko para wodna, a co w połączeniu z olejkami eterycznymi umożliwia aromaterapię; dodatkowo wydziela się dwutlenek węgla w ilościach porównywanych do wydzielanego przez człowieka.

Żywy ogień oprawiony jest w stal nierdzewną, co w nowoczesnych wnętrzach świetnie się komponuje. Biokominki można powiesić na ścianie lub zabudować. Istnieją na rynku również modele wolnostojące, które można przemieszczać w zależności od potrzeb. Niektóre biokominki to istne dzieła sztuki, wysokiej jakości stal, ciekawe wzornictwo, trwałość wykonania oraz praktyczne rozmiary. Montaż biokominka jest bardzo prosty, ponieważ nie wymaga żadnej dodatkowej instalacji. Należy zwrócić uwagę, że biokominki mają otwarte paleniska, więc trzeba uważać na dzieci. Poza tym te ekologiczne kominki nie są system do ogrzewania mieszkania, ponieważ koszt spalania biopaliwa jest dość wysoki i pomimo wysokiej kaloryczności ognia jest to nieekonomiczne źródło ciepła. Trzeba jednak przyznać, że bardzo efektowne.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika