Spotykasz się z wymarzoną dziewczyną, a jeszcze nie znasz jej rodziców? Bądź pewien, że kiedyś przyjdzie ten moment. Nie oddalaj od siebie przykrej  perspektywy konfrontacji z jej ojcem i lepiej przygotuj się do tego spotkania już dzisiaj.

 

Od tego może zależeć przyszłość Twojego związku. Serio! Większość nieudanych związków i małżeństw bierze się z konfliktu na linii partner-rodzice. Nikt tak dobrze nie potrafi zniszczyć relacji między młodymi ludźmi jak wścibska teściowa lub apodyktyczny teść. Jeżeli zdobędziesz sobie ich sympatię na starcie, możesz czuć się pewnie… do momentu aż sam czegoś nie spaprzesz.

 

Wywiad środowiskowy

Każda akcja specjalna wymaga odpowiedniego przygotowania logistycznego. Pamiętaj, że wojny wygrywa ten, który posiada jak najwięcej informacji o swoim przeciwniku. Bądź świadomy tego, że jej rodzice wiedzą co nieco o Tobie. Zrób to samo i zaciągnij języka na temat swoich potencjalnych teściów. Poproś, aby Twoja dziewczyna opowiedziała coś o swojej rodzinie, a najlepiej poproś ją o zaprezentowanie albumu ze zdjęciami rodzinnymi. Nie tylko poznasz historię rodziny swojej dziewczyny, ale także pokażesz jej, że zależy Ci na niej oraz interesujesz się nią.

 

Nie bądź znawcą wszystkiego

Prosta rada: jeżeli się na czymś nie znasz, powiedz to wprost. Nikt nie lubi ważniaków, a jeszcze bardziej ludzi, którzy wypowiadają się na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia. Ludzie starsi lubią dyskutować o polityce. Jeżeli potencjalny teściu zapyta się Ciebie o opinie na temat najnowszej ustawy emerytalnej, a Ty nawet nie wiesz, kim jest Adam Hofman i kto stoi na czele rządu, nie udawaj, że wiesz o co chodzi, tylko przyznaj się, że nie miałeś czasu zgłębić jeszcze tego tematu. Poproś o naświetlenie tematu. Wyjdziesz wtedy na osobę, która potrafi słuchać i której nie jest obojętne zdanie rodziców swojej dziewczyny.

 

Nic na siłę

W żadnym wypadku nie staraj się na siłę przypodobać jej rodzicom. Nie ma nic gorszego niż wazelina. Masz odmienne poglądy na pewne tematy? Nie wyrzekaj się ich, bo ojciec Twojej dziewczyny myśli inaczej. Wyjdziesz na faceta bez zasad, który kieruje się tam, skąd wieje wiatr. Nie broń też na siłę swoich przekonań. Zaznacz, że myślisz nieco inaczej, ale z chęcią posłuchasz drugiej strony. Bądź otwarty na nowe poglądy.

 

Okazuj swoją miłość

Nie chodzi tutaj o publicznym obściskiwaniu się i szczypaniu w pośladek. To zostaw sobie na inna okazję, kiedy będziesz ze swoją dziewczyna sam na sam. Pokaż rodzicom swojej partnerki, że darzysz ją szacunkiem i traktujesz związek poważnie. Nigdy nie krytykuj jej przy rodzicach.

 

Doceń rodziców

Jeżeli masz, delikatnie mówiąc, słabych rodziców, oszczędź sobie przykrych słów na ich temat. Może to być źle odebrane. Pamiętaj, że oni też są rodzicami, którzy zapewne wiele wysiłku włożyli w wychowanie i opiekę własnego potomstwa.  Z ich perspektywy publiczne mieszanie z błotem własnych rodziców (nawet jeżeli im się to należy) może być przejawem złego wychowania. Oni mogą wiedzieć o Twojej trudnej relacji z rodzicami (Twoja dziewczyna mogła opowiedzieć to i owo na Twój temat swoim rodzicom) i jeśli zobaczą, że mimo to potrafisz publicznie zachować dobry obraz swojej rodziny, zyskają pewność, że jesteś facetem, dla którego rodzina jest rzeczą świętą.

 

Pamiętaj też, aby docenić rodziców swojej partnerki. Podziękuj im za to, że tak wspaniale wychowali swoją córkę. Pochwal jej tatę za to, że samodzielnie wybudował dom, wyremontował mieszkanie albo utrzymuje dobrą formę mimo kilku dekad na karku. Jeżeli poprosisz jej mamę o przepis na danie, które jadłeś u nich na obiedzie, możesz być pewien, że solidnie zapulsujesz.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.