Zastanawialiście się nad zatrudnieniem opiekunki? Chcielibyście, by oprócz zajmowania się dzieckiem miała więcej obowiązków? Za odpowiednią kwotę niania waszego dziecka weźmie je nie tylko na basen i odbierze z przedszkola ale także ugotuje obiad dla całej rodziny a w wolnej chwili wyprasuje koszule Pana domu. Wszystko rozchodzi się o… pieniądze. 

Ile więc zarabiają opiekunki? To zależy od:
– wymiaru godzinowego
– trybu pracy
– miasta w którym mieszkamy
– obowiązków niani.

W małym mieście średni zarobek opiekunki bądź opiekuna na pełny etat waha się od 5,5 do 7–8 zł netto. W większym mieście jak warszawa, niania może zażyczyć sobie nawet 10–12 zł netto. Chodzi o pracę w wymiarze godzinowym oscylującym wokół 5-8 godzin dziennie pięć razy w tygodniu.

opiekunka warszawa

W zależności od umowy z nianią, może ona także wypełniać inne, szerzej zakrojone obowiązki. To jednak warunkuje wyższą stawkę godzinową. Ale jeśli możemy pozwolić sobie na to, by niania zajęła się naszym dzieckiem, ugotowała obiad i ogarnęła bałagan w mieszkaniu, to na pewno z większą przyjemnością zajmiemy się naszą pociechą po powrocie z pracy, nie myśląc już o obowiązkach gospodyni domowej.

Istnieje również możliwość zatrudnienia opiekunki „na chwilę” gdy wybieramy się na przyjęcie, wyjeżdżamy w delegację, mamy ochotę na wyjście do teatru lub po prostu potrzebujemy wyjść na dłuższą wyprawę po sklepach. Zatrudnienie opiekunki w trybie „express” daje nam możliwość większej swobody, gdy na co dzień same zajmujemy się dzieckiem.

Oczywiście liczymy się wtedy z większymi kosztami, nawet 20zł za godzinę pracy w dzień. W gdy chcemy, by nasza opiekunka została z dzieckiem wieczorem lub w nocy, musimy zapewnić jej komfort pracy na nocną zmianę. A wtedy wiadomo, zapłacimy jeszcze więcej. Jednak w przypadku bezpieczeństwa dzieci i własnego zdrowia psychicznego nie warto liczyć kosztów.

Zobacz ceny niań tutaj, z Warszawy, Krakowa i innych miast.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika