modne kaloszeKochają je grzybiarze, wędkarze oraz dzieci. Czas, byś pokochała je i ty! Poczciwe gumiaki nie tylko ochronią twoje stopy przed kapryśną, jesienno-zimową aurą, ale też sprawią, że będziesz wyglądać naprawdę trendy.

Niegdyś były tylko osłoną na obuwie, dziś awansowały na znacznie wyższą pozycję, skoro własne pary kaloszy wypuszczają na rynek tacy projektanci jak np. Ralph Lauren. Tym samym gumowce już od kilku sezonów święcą triumfy nie tylko na ulicach, ale i wybiegach (prezentowane m.in. przez Kate Moss). Kalosze Guess, Melissa czy Hunter kosztują nawet do kilkuset złotych.

Koniec z toporną, nieestetyczną i niezbyt przyjemnie pachnącą gumą – dzisiejsze gumowce są wygodne, lekkie, wytrzymałe i – co najważniejsze dla każdej trednsetterki – dostępne niemal we wszystkich wzorach i kolorach. W kratkę, kwiatki, paski, kropki, panterkę, przed i za kolano –wybór należy do ciebie. Możesz także zdecydować się na kalosze z modnym detalem. Pasują zarówno do spodni czy legginsów, jak i spódnic oraz sukienek.

Dbanie o kalosze jest tak proste, jak ich wkładanie: by je wyczyścić potrzebujesz trochę wody i mydła oraz dwie szmatki – jedną do wytarcia z nich zabrudzeń, a drugą do ich wypolerowania (można je od czasu do czasu wypolerować np. oliwą z oliwek). Gumiaki chronią przed wilgocią, ale to nie znaczy, że masz je trzymać w wilgotnym miejscu. Najlepiej, by po myciu wyschły same (pozostawione np. przy kaloryferze mogą popękać).

W kaloszach nie straszne nam kałuże, śnieg czy wiosenne roztopy, dzięki nim oszczędzimy swoje ulubione skórzane buty… Czy gumowce mają w ogóle jakieś wady? Niestety tak – wprawdzie zapewniają ochronę przed wodą, ale nie sprawią, że będzie nam cieplej w nogi (guma jak wiadomo szybko staje się zimna). W takiej sytuacji sięgnijmy po ciepłe filcowe wkładki, lub może sprawmy sobie po prostu… gumofilce.

Fot. http://www.flickr.com/photos/mumbaimag/7765373660/sizes/s/in/photostream/

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.