Chyba nie ma takiej kobiety, która nie posiadałaby biżuterii. Chociażby jednej pary kolczyków. Chociażby jednej bransoletki. Chociażby łańcuszka. Wśród tego ogromnego wyboru dodatków szczególną popularnością cieszą się właśnie kolczyki. Potrafią one bowiem dodać szyku oraz podkreślić urodę.

Od dawna panuje moda na przekłuwanie uszu. Na tyle od dawna, że początki, jeśli chodzi o popularność kolczyków, datuje się na czasy starożytne. Potem noszono kolczyki srebrne lub złote, jednak były one wyłącznie dostępne dla bogatych mieszkańców. Stanowiły zatem symbol przynależności do zamożnych grup społecznych. Tak było do XX i XXI wieku, ponieważ wtedy pojawiła się moda na kolczyki nie tylko w uszach, ale również w pępkach, brwiach, na języku czy nawet w miejscach intymnych. Choć od tamtego momentu kolczyki przestały być zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, to przede wszystkim one decydują się na ich noszenie.

W sklepach z biżuterią dostępny jest szeroki wybór kolczyków. Biżuteria charakteryzuje się różnymi wzorami, wielkością oraz materiałami, z jakich jest wykonana. Największą popularnością cieszą się kolczyki srebrne. Jednakże w ofercie znajdują się również wzory wykonane ze złota (również białego), platyny a nawet tytanu. Szczególną ofertą, przeznaczoną przede wszystkim dla alergików, są kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej albo bioplastu.

Kolczyki mogą być zdobione kamieniami, perłami, bursztynami. Atrakcyjnie prezentują się kolczyki zdobione ptasimi piórami, a nawet elementami drewnianymi. Mogą być niewielkich rozmiarów (tzw. wkrętki), jak również większe – koła, kwadraty, itp.

Warto zwrócić również uwagę na kolczyki ręcznie robione. Są one wyjątkowe ze względu na niepowtarzalny charakter. Dzięki rękodziełu można stworzyć dowolne modele kolczyków, mając pewność, że będzie to wzór nigdzie niedostępny. A przy tym będzie wyrobem doskonałej jakości.

Szeroki wybór kolczyków sprawia, że każda kobieta znajdzie dla siebie taki model, który odzwierciedli jej styl oraz charakter. Wystarczy zapoznać się z ofertą sklepów stacjonarnych bądź sklepów internetowych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika