Kosze z wiklinySiatki, reklamówki, zrywki. Niezależnie od tego jak nazywamy plastikowe produkty w które pakujemy nasze zakupy – przechodzą one do historii. Wraz z rozwojem naszej wiedzy i bogaceniem się polaków, ale także wraz z kolejnymi, coraz bardziej restrykcyjnymi przepisanie ekologicznymi decydujemy się na używanie produktów wielokrotnego użytku. Często są to bawełniane torby, jednak nie są one zbyt trwałe. O wiele lepszym rozwiązaniem wydają się być wyroby z wikliny – kosze i koszyczki.

 

Choć przeważnie używamy ich podczas Wielkanocy (tych małych) a dużych koszy z tego materiału używało się ostatnio głównie na wsiach lub na grzybobraniu to obecnie coraz bardziej powszechnieją wyroby z wikliny tego typu w dużych miastach. Są one bardzo trwałe, relatywnie tanie a jednocześnie ekologiczne. I co najważniejsze – modne.

 

Choć niewielkim problemem jest ich waga oraz możliwe problemy z czyszczeniem to są jednak na tyle przydatne, że w wielu domach w piwnicach znajdują się jeszcze kosze sprzed lat. Wśród młodych osób istnieje zaś z kolei moda – wyroby z wikliny kupowane są nie tylko do używania ich w jakimś gospodarczym celu. Są one kupowane również jako ozdoby czy nawet fotele. Materiał ten przeżywa prawdziwy renesans, warto więc zastanowić się nad wyciągnięciem od dziadków starego kosza wiklinowego lub zakup nowego – wytrzymałego i bardzo przydatnego.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika