Odwieczny dylemat dotyczący kuchni otwartej i zamkniętej, który szczególnie teraz, gdy większość nowych mieszkań ma zaprojektowaną kuchnię otwartą, staje się aktualny, może zostać szybko rozwiązany. Sposobem jest kuchnia brudna.

Pomysł zrodził się jako rozwiązanie dla coraz częściej stosowanych kuchni otwartych, które łączą się powierzchniowo i stylistycznie z reprezentacyjnym salonem. To połączenie wymusza na nas wykończenie kuchni efektownymi materiałami, wyposażenie najmodniejszymi urządzeniami, z nawiązaniem do stylu całego mieszkania . Taka kuchnia bywa perełką w mieszkaniu, ale ma jeden minus – nie wiadomo, co zrobić z brudnymi naczyniami, których nie możemy umyć? Jak schować je, gdy nagle wpadnie niezapowiedziany gość? Wszystkie są przecież na widoku, właściwie w salonie!

Otóż rozwiązaniem może być kuchnia brudna. Jest to pomieszczenie podobne do spiżarni, gdzie znajduje się zmywarka, duży zlew i miejsce do odłożenia naczyń. Brudna kuchnia zamykana jest drzwiami, a wraz z nimi nasze „niewygodne” naczynia staja się niewidoczne dla gości.

Minusem tego rozwiązania jest konieczność przewidzenia dodatkowego punktu wody oraz ewentualna przebudowa wnętrza, ale opłaci się każdemu, kto dużo gotuje, a w kuchni chce mieć zawsze czysto.

 

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.