Domki holenderskie mają wiele plusów. Są tanie, stosunkowo mobilne, nie jest wymagane posiadanie zezwolenia na postawienie ich na posesji. Jedyne, czego potrzebujemy by w nim komfortowo pomieszkiwać, to podstawowe łącza, takie jak gaz, prąd, woda oraz odpływ ścieków.

Pomimo że domki holenderskie posiadają własne kółka będące integralnym elementem ich konstrukcji, nie mogą one służyć do transportowania holenderek na większe odległości. Jeśli więc zdecydujemy się na dokonanie zakupu takiej małej posiadłości, wówczas powinniśmy liczyć się z tym, że będziemy musieli skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej, która posiada auta przeznaczone do przewożenia dużych konstrukcji. Wiele firm zajmujących się sprzedażą domków holenderskich posiada jednak możliwość przetransportowania zakupionych przedmiotów. Niektóre z nich oferują taką usługę zupełnie darmowo – jest ona wliczona w cenę domku. Niektóre oferują transport do pewnej odległości, inne oferują darmowy przewóz na terenie całego kraju. Warto jest dowiedzieć się takich szczegółów przed dokonaniem zakupu domku.

Poszczególne domki mogą między sobą znacznie różnić się wielkościami. Weźmy to pod uwagę w przypadku, gdy nie będziemy mieli zapewnionego transportu domku. Poza wymiarami wynikającymi z metrażu, mogą one również posiadać różną wagę. A każde auto transportowe ma górną granicę przewozu zarówno ze względu na wagę, jak i na wielkość transportowanych przedmiotów. Skonsultujmy więc wszystkie te kwestie z firmą transportową, z której oferty chcemy skorzystać.

Jaki domek wybrać? Mogą one mieć różne ustawienie pomieszczeń, różną ilość sypialni oraz zróżnicowane wykończenie. Zwróćmy również uwagę na wykonanie i stan okien. Najpopularniejsze są konstrukcje z jedną, dwiema lub trzema sypialniami. Dodatkowo zawsze w holenderkach znajduje się w łazienka, czasami dodatkowa toaleta, oraz pomieszczenie wraz z jadalnią będącą jednocześnie pokojem dziennym. Domki sprzedawane przez specjalistyczne firmy mają najczęściej pełne wyposażenie. Składa się ono więc zarówno z mebli zaprojektowanych pod indywidualne wymiary każdego domku, jak i z podstawowego sprzętu agd oraz łazienki z wszystkimi niezbędnymi elementami. Wyposażenie zaprojektowane jest w taki sposób, że maksymalnie wykorzystana zostaje cała wewnętrzna przestrzeń. Zwróćmy uwagę na wykonanie oraz użyte materiały. Warto jest wybierać domki z pełnym wyposażeniem. Jeśli zdecydujemy się na indywidualne wykonanie zarówno mebli, jak i na pełną aranżację wnętrza, może okazać się, że bez wiedzy dotyczącej specjalistycznych rozwiązań stosowanych w małych przestrzeniach, nie wykorzystamy odpowiednio jej potencjału.

Domki dzielimy na modele całoroczne oraz przystosowane do sezonowego zamieszkiwania w cieplejszych okresach. Oczywiście istnieje możliwość zamontowania w domku ogrzewania, klimatyzacji oraz odpowiedniego docieplenia go. Aby tego dokonać i by efekt był zadowalający, ale też bezpieczny dla zdrowia, należy zdobyć wiedzę jak tego dokonać lub, najlepiej, zlecić to specjalistom.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika