Wiele kobiet oraz mężczyzn ma problemy z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi na skórze. Najczęściej pojawiają się one w okolicach twarzy i tworzą zaróżowione miejsce. Jeśli nie podejmiemy jakiegokolwiek leczenia, może dojść do powstania trądziku różowego, który będzie trudny do usunięcia, a co za tym idzie – będzie szpecił naszą twarz.

Do usunięcia tych blizn wykorzystuje się laseroterapię, która pozwala w sposób szybki i co najważniejsze małoinwazyjny pozbyć się rozszerzonych naczynek.

laseroterapiaJak działa laseroterapia?

Popękane naczynka najłatwiej jest usunąć poprzez wykorzystanie właściwości hemoglobiny. Podgrzewanie laserem krwi sprawia, że ścianki pod wpływem ciśnienia samoistnie ulegają zniszczeniu, a w efekcie zostają zamknięte.

W ten sposób można bez potrzeby operowania na skórze usunąć wszelakie popękane naczynka. Zabieg nie trwa długo i nie wymaga wcześniejszego przygotowywania się jakimikolwiek lekarstwami. Nie można go jedynie wykonać, jeśli cierpimy na cukrzycę albo mamy problemy z gojeniem się skóry czy też braliśmy leki na krzepliwość krwi.

Czy laser może powodować ból?

Laseroterapia jest zabiegiem bezbolesnym, ponieważ nie dochodzi do rozcięcia skóry. Niemniej pacjent może odczuwać swędzenie albo delikatne bóle spowodowane pracą lasera podgrzewającego skórę właściwą.

Dla bardzo wrażliwej skóry stosuje się krem znieczulający, który pozwoli na spokojnie przejść przez zabieg. Po samym zabiegu laseroterapii skóra jest znacznie delikatniejsza oraz może ulegać podrażnieniom, dlatego nie zaleca się stosowanie kolorowych makijaży czy chodzenie do sauny albo na solarium. Za to warto nakładać tłuste kremy oraz chronić miejsce po zabiegu przed podrażnieniami.

Zalecana ilość zabiegów laserem

Każda skóra jest inna, a zatem laseroterapia powinna być wykonywana indywidualnie dla każdego. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg dla niewielkiego obszaru skóry, jednak jeśli naczynka są popękane albo skóra jest gruba, w takim momencie potrzeba powtórzenia zabiegu.

Niemniej zazwyczaj nie potrzeba widzieć się z lekarzem więcej niż trzy razy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika