Ponad 70% wilgoci w naszej skórze znajduje się w warstwie głębokiej. Również w niej znajdują się gruczoły produkujące włosy, a także odpowiadające za powstawanie zmarszczek czy zdrowy wygląd skóry. Wcieranie kremów oczywiście przynosi pewne efekty, niemniej znacznie od nich skuteczniejsza jest mezoterapia igłowa, która szturmem zdobywa kliniki estetyczne w naszym kraju.

Budowa skóry ludzkiej

mezoterapia igłowaNasz największy widoczny gołym okiem organ człowieka składa się aż z trzech warstw oddzielających nasze organy wewnętrzne od reszty świata:

  1. Warstwy podskórnej – to ona graniczy bezpośrednio z organami, a także oddziela tłuszcz od skory właściwej,
  2. Skóra właściwa – to właśnie najgrubsza warstwa, która posiada wszelkie receptory nerwowe, a także gruczoły włosowe i łojowe. Jej zdrowie wpływa bezpośrednio na wygląd.
  3. Naskórek – warstwa najbardziej wystawiona na działanie środowiska, ma za zadanie oddzielić nas od zarazków, a także zachować wilgoć ciała. Trudno przenikalna.

Wcieranie kremów z powodu istnienia naskórka nie jest tak skuteczne, jak aplikowanie od wewnątrz leków, te jednak obciążają żołądek i wątrobę. Dlatego właśnie optymalnym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa.

Zabieg ten stworzony przez pewnego francuskiego lekarza miał pierwotnie poprawić… słuch, lecz okazało się, że znacznie lepiej sprawdza się w roli odżywiania i leczenie skóry.

Przebieg mezoterapii igłowej

Są dwa sposoby aplikowania lekarstw do skóry: za pomocą bardzo cienkiej igły albo z wykorzystaniem pistoletu mezoterapeutycznego.

W pierwszym rozwiązaniu lekarz wyspecjalizowany w mezoterapii igłowej nakłuwa punktowo naszą skórę i wstrzykuje bezpośrednio do warstwy właściwej lekarstwo. Zabieg jest długi i męczący pacjenta, lecz mamy za to gwarancję dobrego wykonania zabiegu.

Drugie rozwiązanie to nakłuwanie skóry przez automatyczny pistolet odmierzający dawkę preparatów. W ten sposób można zamówić mezoterapię nawet u mniej wyspecjalizowanego kosmetologa. Cena również będzie znacznie niższa.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika