Moda jest bardzo zróżnicowanym zjawiskiem. I choć zazwyczaj w danym sezonie możemy mówić o konkretnych, bardzo wyrazistych trendach, zawsze istnieją te bardziej poboczne, ale również poszukiwane i powtarzane przez miłośników mody. Obecnie jednym z modniejszych trendów jest stylizacja na… ludowo!

Wzory znane z babcinych chustek są dziś popularnym motywem. A jak się zaczęło? Od prostych stylizacji na babcine koszule, delikatne hafty i zdobienia rodem z Cepelii. Z czasem wzornictwo to zaczęło przenikać jako moda użytkowa. Tak więc dziś mamy przysłowiowego ludowego kogutka na zeszytach szkolnych i innych gadżetach takich jak  koszulki z nadrukiem, torby bawełniane czy nawet parasole reklamowe.

Lecz co ciekawe, motywy ludowe czy wiejskie ograniczają się raczej jedynie do samego odtwarzania wzorów. Raczej nie spotykamy kamizelek, kozaków czy typowych ludowych spódnic. Chyba, że w bardzo odważnych stylizacjach. Z drugiej strony mamy przecież modę bardzo nowoczesną, która wykorzystuje nie tylko nowoczesne kroje, ale również materiały. Możemy więc powiedzieć, że moda obecnie – jak zresztą cała nasza kultura, cechuje się dużą różnorodnością. A oznacza to, że mamy duże pole z którego możemy wybierać trendy i style dla siebie.

Bo niestety dziś indywidualny styl bardzo często szybko zmienia się w to, co właśnie jest na topie. Tak jak kiedyś moda na styl hippie była raczej w mniejszości tak w pewnym momencie większość osób chciała być właśnie hipisami w dzwonach i  kwiecistych koszulach. Rozprzestrzenianie są pewnych stylów i trendów jest dziś tak szybkie przez Internet i telewizję. Cos, co do tej pory jakimś cudem pozostawało w niszy – może w przeciągu kilkunastu godzin stać się hitem Internetu. Czasem pozytywnym – lecz równie często negatywnym. I niestety coraz rzadziej uświadamiamy sobie to, jak bardzo podatni jesteśmy na tego typu przekazy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.