makijaż permanentnyPiękny kolor na ustach, delikatnie umalowane oczy tuż po przebudzeniu. Make up odporny na każde warunki atmosferyczne, słońce, deszcz, kąpiel w morzu. To z całą pewnością marzenie wielu kobiet, które jest całkiem proste do zrealizowania, a z pomocą przychodzą profesjonalne salony urody, gabinety kosmetyki estetycznej. Tutaj bowiem wykonuje się profesjonalny makijaż permanentny, który ma na celu wydobyć, podkreślić to co piękne, zatuszować pewne niedoskonałości.

Czym jest makijaż permanentny?

Cel zabiegu jest korekta, podkreślenie, wydobycie piękna poprzez umiejętne wykonanie trwałego makijażu. Jest to nic innego jak rodzaj tatuażu, a zasadnicze różnice między makijażem a tatuażem to rodzaj i głębokość wprowadzania barwnika. W przypadku makijażu permanentnego używa się nie alergizujących barwników pochodzenia roślinnego, wprowadzanych nie tak głęboko jak w tatuażu – zaledwie do drugiej, trzeciej warstwy naskórka. Dlatego też makijaż permanentny, trwały, stopniowo traci na intensywności, a po 3-4 latach całkowicie blednie. Stąd też najczęściej po około dwóch latach wykonuje się korektę.

Najważniejsze informacje dotyczące makijażu permanentnego

Makijaż permanentny jest stosunkowo bezpiecznym, chociaż na pewno nie bezbolesnym zabiegiem. Polega na wielu nakłuciach w celu wprowadzenia barwnika. Stosuje się zatem krem znieczulający a w przypadku makijażu ust – znieczulenie stomatologiczne. Przed wykonaniem makijażu, wykonywany jest najpierw make up „na próbę” , zmywalnymi kosmetykami, aby na pewno uzyskać efekt zadowalający klientkę. Zabieg powinno się wykonywać w renomowanym salonie, absolutnie nie sugerując się ceną, promocjami itp.

Przeciwwskazania dotyczące makijażu trwałego

Makijaż permanentny nie jest zabiegiem obciążonym jakimś szczególnym ryzykiem, ewentualne reakcje alergiczne należą do rzadkości. Niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania takie jak np.: nie wyrównana cukrzyca, leki sterydowe, łuszczyca, infekcje skórne, stan podgorączkowy, leki przeciwzakrzepowe, bielactwo, ciążą oraz schorzenia rogówki i siatkówki.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika