Wiosna dała nam już przez chwilę nam znak, że nadchodzi. Ściągnęliśmy zimowe kurtki, długie getry od Świętego Mikołaja zamieniliśmy już na krótkie stopki, ale był to tylko mały zalążek i znak, że musimy się dobrze przygotować na nadchodzące cieplejsze dni. Każdy kto ma choć kawałek własnej zewnętrznej przestrzeni, wie, że to bezcenna rzecz. Warto więc zadbać o to miejsce i dobrze je wyposażyć.

Nieważne czy macie możliwość wyjść na ogród czy tylko na kawałek tarasu, jeśli to „Wasz kawałek podłogi” jak śpiewał Grzegorz Markowski, to musicie w nim odnaleźć pełen relaks. W co warto się wyposażyć, jeśli chodzi o meble ogrodowe?

Na siedząco

 

Nie da się ukryć, że relaks nie jest możliwy, jeśli po ciężkim dniu w pracy, nie „klapniemy” sobie na czymś wygodnym. Chyba najbardziej popularne są białe plastikowe krzesła. Bardzo chętnie na nie stawiamy, bo są przede wszystkim tanie. No właśnie, ale czy warto na nie postawić? Często kiedy próbujemy na nich postawić siebie, one po prostu pękają, co sezon kupujemy kolejne i kolejne, tym samym gromadząc niezły „plastikozbiór” połamanych krzeseł. Najbardziej trwałe będą na pewno krzesła z mosiężnego drewna i mocnego metalu, aczkolwiek równie niewygodne co plastikowe. Oczywiście jest na to rada, czyli poduszki. Te świetnie sprawdzają się w rattanowych fotelach, wykładanych puszystym materiałem. Jeśli zaś chcecie się przenieść w iście parkowy klimat, to musicie postawić na stylowe ławeczki, które były świadkami niejednej romantycznej chwili w całej historii siedzenia, o  ile możemy w ogóle taką sklasyfikować.

Na leżąco

 

Tutaj na myśl przychodzą od razu słynne leżaki basenowe i plażowe, którą są na pewno bardzo funkcjonalne, rozkładamy i składamy je sprawnie i szybko. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, na materiał z jakiego jest wykonane samo siedzisko, aby nie porwał się on nam po pierwszym leżakowaniu. Jeśli chodzi o same nóżki, lepiej unikać wszelkich tworzyw tekstylnych, mocniejsze będzie nawet drewno egzotyczne. Nie można nie wspomnieć także o hamakach, które są prawdziwą rozkoszą dla osób, lubiących popołudniowy relaks, czytanie książki i przyjemną drzemkę i lekkie kołysanie na wietrze. A jeśli już jesteśmy przy kołysaniu, to niezwykle popularne są w ostatnim czasie podłużne huśtawki ogrodowe, na których można się również na leżąco, delikatnie rozbujać, oczywiście nie za wysoko.

 

Na stojąco

 

Jak na stojąco, to w naszym przypadku mowa o stołach i stolikach. W tym przypadku również lepiej unikać plastikowych rozwiązań, lepiej trzymać się wersji drewnianej, ponieważ takiego stołu dosłownie i w przenośni, można się trzymać. W sklepach coraz więcej pojawia się też bardziej nowoczesnych rozwiązań, jednym z nich są bardzo atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie, drewniane wózki barowe, które podwiozą chłodne piwko, soczek, owoce i pyszną kolację. Niestety nie zrobią tego zupełnie same, ale i tak ta opcja jest naprawdę zachęcająca, jak i sama wiosna…

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika