Modna ulica do tej pory kojarzyła nam się ze szczupłymi, zabieganymi kobietami w szpilkach i perfekcyjnych fryzurach oraz modnymi mężczyznami w garniturach z nienaganną prezencją. Okazuję się, że obraz z wielkich ekranizacji jak ,,Diabeł ubiera się u Prady” niewiele ma wspólnego ze współczesną modą uliczną.

 

beautiful young model at ceremony at vampiresModa na ulicznych żebraków nie powstała w Polsce ale zaczyna docierać do coraz szerszych kręgów w naszym kraju. Ulice Londynu czy Paryża od dawna wypełniają barwne tabuny młodzieńców odzianych w sprane dżinsy, trampki i torby jak po dziadkach. Zdradzają ich jedynie takie szczegóły jak kosmetyki do makijażu z wyższej półki, markowe okulary czy kosmicznie drogi sprzęt elektroniczny.

iPhone to, nieodłączny element symbolizujący ich tożsamość, wyróżniający z tłumu, niepodważalnie wielbiona relikwia. Są artystami, wolnymi duchami nie ograniczonymi żadnymi zasadami i normami dla przeciętnych śmiertelników. Czy są to biedne dzieci z dzielnic na przedmieściach? Nie, to tylko hipsterzy.

 

Chcą pokazać całemu światu jak bardzo są alternatywni poprzez pokazanie, że cały świat ich nie interesuje. A już na pewno nie interesuje ich moda. Jest zbyt mainstreamowa, dla niewolników wielkich koncernów i korporacji. Oni nie są fashion victim, oni lansują niemodne, które wkrótce staje się modne. A jak już staje się modne to dla nich już jest niemodne. Jak coś brzydkiego staje się ładne to już jest brzydkie. A coś głupiego mądre to już jest głupie. Czy ma to jakiś sens? Może to bunt przeciwko światu? Stop! Bunt jest niemodny. Oni po prostu są i manifestują swoje bycie poprzez swoje bycie.

 

Zdefiniowanie tej grupy do łatwych zadań nie należy- są płynnym połączeniem  elementów wielu różnych subkultur ale tak oryginalni, że do żadnej z nich nie należą, skąd się wzięli i jak długo jeszcze ta zabawa potrwa? Do tej pory nikt nawet nie udowodnił ich istnienia, o ile w ogóle jest to komukolwiek potrzebne.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika