sculptraLudzka skóra to cudowny wynalazek. Choć z upływem czasu wiotczeje i tworzą się na niej zmarszczki, właściwie stymulowana potrafi odżyć sama, w dużym stopniu skuteczniej niż za pomocą choćby najdroższych maseczek, kremów i balsamów.

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Pierwsza z nich, czyli naskórek, a właściwie jego powłoka rogowa, pełni rolę ochronną, nie dopuszczając do skóry właściwej zanieczyszczeń, bakterii itp. Ponadto blokuje też dostęp kompozycji odżywczych, stąd utrudniona skuteczność kremów.

Dlatego tak ważne jest zaopatrywanie stosownych pierwiastków wręcz do skóry właściwej na przykład z wykorzystaniem mezoterapii. Ale to nie wszystko. Podstawę pielęgnacji powinno uzupełnić pobudzenie skóry do samoodnowy. Za sprężystość, napięcie i gładkość skóry są odpowiedzialne włókna kolagenu i elastyny, głównych białek tkanki łącznej. Wespół z biegiem czasu, włókna te słabną i rozpadają się, a co za tym idzie, pogarsza się forma skóry. Z tej przyczyny aby przywrócić giętkość i napięcie, należy je pokrzepić, a także pobudzić skórę, a dokładnie odpowiedzialne za regenerację fibroblasty, do produkcji nowiutkich włókien.

Medycyna estetyczna zna dziś kilka sposobów odzyskania pięknej skóry, opierających się tylko na odbudowie i wzmocnieniu włókien kolagenowych. Na tej metodzie bazuje m.in. Sculptra, preparat – który poprawia owal twarzy, koryguje zmarszczki i bruzdy. Sculptra wykorzystuje właściwości kwasu L-polimlekowego, który wstrzykiwany pod skórę, pobudzają ją do samodzielnej produkcji kolagenu. Po 4 do 6 tygodniach (tyle czasu zajmuje regeneracja włókien) skóra jest wyraźnie gładsza i w wyższym stopniu elastyczna. Grunt, by mieszanka został równomiernie rozprowadzony, toteż po wstrzyknięciu skóra jest jeszcze masowana. Sam zabieg robi się w kilku krokach, dostosowanych do stanu skóry i wieku pacjentki. Rezultaty trzymają się przez ok. 2 lata.

Odmładzanie poprzez nakłuwanie oryginalnie stosowały afrykańskie plemiona, smagając ciała cierniowymi gałązkami. Dowiedziono naukowo, że nakłuwanie naskórka i skóry właściwej w wspaniały sposób dopinguje skórę do samoodnowy. Powoduje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny w skórze, a w efekcie jej wygładzenie i ujędrnienie. Tę zasadę wykorzystuje Mesoroller, dermatologiczny walec, wyposażony w ponad 500 cieniutkich igieł. Odmładzający efekt zabiegu potęguje się poprzez podanie mieszaniny Dermaheal HSR, który bombarduje komórki skóry dawką kwasu hialuronowego, witamin, w tym antyoksydantów, ponad 20 aminokwasów i kompleksu aminopeptydów. Chociaż słowo „nakłucia” może nieznacznie drażnić, właściwie są one bezbolesne, nie wymagają żadnego znieczulenia. W tym wypadku poleca się serię 6 powtórzeń.

Igły używane są również w mezoterapii, która jako metoda antystarzeniowa jest wykorzystywana od ok. 40 lat. Z wykorzystaniem zastrzyków śródskórnych dostarcza skórze różnorodnych kompozycji, w tym takich, które pobudzają ją do regeneracji. Należą do nich m.in. aminokwasy, czyli istotne składniki budujące białka, koenzymy, które intensyfikują tempo regeneracji tkanek, związki organiczne krzemy, stymulujące regenerację skóry oraz witamina C, wspomagająca syntezę kolagenu.

Skórę można też do funkcjonowania… rozgrzać. Wygląd twarzy, ale i brzucha, ramion czy ud usprawni zabieg Zaffiro. To lifting termiczny, który napięcie skóry osiąga przez użycie wysokiej temperatury w wysokości około 70 stopni Celsjusza. Dzięki temu dochodzi do namnażania kolagenu bez użycia skalpela czy choćby igły. Zaffiro bezboleśnie i bezpiecznie pozwala uzyskiwać efekty odmłodzenia, które utrzymują się nawet przez kilka lat. Wysoką temperaturę do pobudzenia fibroblastów stosuje również zabieg Exilis. Dla wyszczuplenia sylwetki, stosuje się w nim także ultradźwięki, co w efekcie pozwala ponadto na rozbijanie komórek tłuszczowych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika