Każdy się zgodzi, że kuchnia bez naczyń i akcesoriów jest raczej bezużyteczna. Zakres wyposażenia jednak to już sprawa indywidualna. Ciężkie, żeliwne patelnie i okopcone wielkie sagany stawiane bezpośrednio na ogniu należą już do przeszłości. W dzisiejszych czasach gustujemy w estetyce raczej nowoczesnej i minimalistycznej, choć nie odnosi się to do ilości sprzętu jaką zazwyczaj posiadamy, a jaka w porównaniu tylko z końcem zeszłego wieku wydaje się być kolosalna.

Co prawda, jednym wystarczy patelnia, rondel, kilka talerzy i sztućców. Ale większość z nas z chęcią korzysta z powszechnie dostępnego asortymentu kuchennego, zarówno jeśli chodzi o akcesoria kuchenne, naczynia czy sprzęty AGD, zaopatrując się wciąż w nowe towary. Patelnię oczywiście trzeba mieć, ale w kilku rozmiarach. Ponadto nie każda patelnia nadaje się do wszystkiego, więc będzie potrzebna gładka do jajek, z chropowatym dnem do mięs, dwustronna do naleśników i typu wok do warzyw.

Jeśli chodzi o garnki – tylko te z podwójnym dnem, porządne, wykonane z nierdzewnej, certyfikowanej stali. Potrzebujemy mały i duży rondelek, garnek średni zarówno płytki, jak i głęboki, a także bardzo duży na zupę. Nie zapominajmy o zastawie. Nawet jeśli nie rezydujemy w królewskim pałacu asortyment sklepów kusi designerskimi talerzami i tacami w każdym stylu. Do tego sosjerki, miski, salaterki, filiżanki i minitalerzyki do przystawek.

Potrzebujemy też sprzętu bardziej poważnego – naczynia żaroodporne we wszystkich kształtach i rozmiarach, brytfanki w stylu rustykalnym, przeróżne formy do ciast i ciasteczek oraz modne ostatnio miseczki do muffinków czy żaroodporne naczynia silikonowe. Poza tym przydatne mieszadła wszelkiego rodzaju – chochle, szpatułki i łopatki. Wszystko kolorowe, dopracowane i nowoczesne.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika