Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce rozpoczną się pierwsze prace w ogródkach przydomowych. Może zatem warto byłoby zastanowić się nad wprowadzeniem drobnych zmian do swojego ogrodu? Co można zmienić? Okazuje się, że bardzo wiele, często nawet niewielkim nakładem pieniędzy.

 

Skalniak

To propozycja dla osób, które nie są z zamiłowania ogrodnikami. Stworzenie pięknej kompozycji wymaga wprawdzie odpowiedniej wiedzy i pewnych nakładów finansowych, jednakże warto pamiętać, że większość roślin na skalnikach nie jest zbyt wymagających. Oczywiście nie można pozostawić ich tak zupełnie samym sobie, zwłaszcza w upalne dni, ale równocześnie nie ma konieczności codziennej, bardzo intensywnej pielęgnacji. Poza tym odpowiednio zaprojektowane skalniaki stanowią piękną ozdobę ogrodu. W zależności od preferencji właściciela mogą też być bardzo zróżnicowane. Niektórzy zamiast roślinności sucholubnej tworzą na skalnikach małe kaskady wodne lub wmontowują tam fontanny, co zupełnie zmienia ich wygląd. Może więc warto spróbować stworzyć skalne arcydzieło u siebie w ogródku?

 

Oczko wodne

Kolejnym pomysłem na zmiany w przydomowym ogrodzie jest stworzenie oczka wodnego. Jego wielkość zależy jedynie od powierzchni ogrodu oraz inwencji właściciela. Niewielki zbiornik wodny otoczony bujną roślinnością to wspaniała dekoracja ogrodu. Jeśli oczko wodne nieco powiększymy może stać się ono nie tylko niewielką dekoracją, ale również wspaniałym przydomowym basenem, co z pewnością przypadnie do gustu szczególnie najmłodszym domownikom.

 

Domowy plac zabaw

Jeśli w domu są dzieci, zawsze można stworzyć w ogrodzie wspaniały plac zabaw. Najlepiej do tego celu wykorzystać drewniane sprzęty, które można kupić w sklepie lub wykonać samodzielnie. Huśtawka zawieszona na gałęzi czy zjeżdżalnia będąca wyjściem z domku na drzewie z pewnością sprawią dziecku wiele radości. A przy okazji wszystkie sprzęty można udekorować roślinami, przez co plac zabaw stanie się jedynym w swoim rodzaju.

 

To tylko kilka podpowiedzi, w jaki sposób możesz zmienić swój trawnik w piękny ogród. Możesz z nich skorzystać, albo stworzyć coś zupełnie niepowtarzalnego.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika