Czy takie odchudzanie faktycznie może nam ktokolwiek zagwarantować? Niekoniecznie, bowiem nikt na siłę nas nie zmieni jeśli nie będziemy chcieli, jeśli sami nie podejmiemy takiej decyzji i nie postanowimy w niej wytrwać nikt nas nie odchudzi, nawet najlepszy specjalista. Odchudzanie wymaga od nas zmiany nawyków żywieniowych, a często również zmiany stylu życia jeśli do tego typu zmian my sami nie podejdziemy na poważnie nie możemy oczekiwać, że ktokolwiek cokolwiek za nas załatwi. Nie zrobi tego ani żaden dietetyk, ani żaden lekarz, ani tym bardziej żadna cudowna tabletka. Jeśli marzy ci się odchudzanie z gwarancją efektu wybierz po prostu jak najlepszą dietę, jeśli wybierasz się do dietetyka sprawdź jego referencje i nie decyduj się na wizytę u kogoś kto promuje idiotyczne diety (typu 1000kcal), jeśli chcesz wspomóc swoje odchudzanie tabletkami i chcesz by zadziałały wybierz preparaty o znanym ci składzie i znanych producentów. Wybieraj je świadomie kierując się własną wiedzą, wszystkie reklamy ściśle filtruj przez filtr zdrowego rozsądku.

Dieta z gwarancją efektu

Mimo iż o jakichkolwiek gwarancjach nie może być mowy, co zastrzegliśmy już na wstępie, istnieją diety zdrowsze i mniej zawodne od innych, istnieją tak działające ćwiczenia i dość niezawodne suplementy. Przyjrzyjmy się im pokrótce rozpoczynając od diety.
Jeśli przejdziesz na jakąś morderczą dietę typu wspomniana wyżej dieta 1000 kcal jedyne co sobie zagwarantujesz to efekt jojo. Przed nim po takiej diecie praktycznie nie sposób się ustrzec. Najmniej zawodna, bo nie wymagająca głodowania i jakichś szczególnych poświęceń, jest dieta niskowęglowodanowa, na której po pierwsze dość dobrze się chudnie, a po drugie – nie wymaga ona od nas głodowania, poza tym wraz z dietą organizm otrzymuje wszystkie niezbędne mu składniki odżywcze i to w niezbędnych mu ilościach. Jedyne ograniczenie, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy węglowodanów, ale tego akurat nie powinniśmy żałować, bo węglowodany są głównym sprawcą naszego tycia. Na diecie niskowęglowodanowej mogą nie wytrwać osoby uzależnione od cukru, ale jest ona z kolei najlepszą dietą umożliwiającą pozbycie się tego uzależnienia.

Trening z gwarancją efektu

Treningiem, który odchudza najefektywniej, a na dodatek nie powoduje znużenia ćwiczeniami (trwa zbyt krótko) jest trening HIIT czyli ćwiczenia interwałowe o średniej i bardzo wysokiej intensywności. Jak dowodzą badania wystarczy ćwiczyć HIIT trzy razy w tygodniu przez pół godziny by nie tylko szybko schudnąć, ale też poprawić (bardzo wyraźnie) kondycję.
Dlaczego nie tradycyjne ćwiczenia? Dlatego, że w ich trakcie nie tylko nie spalamy tłuszczu tak efektywnie jak przywykliśmy sądzić, kończąc trening wcale nie zapewniamy sobie zwiększonego tempa metabolizmu, ale też ćwicząc zbyt długo zniechęcamy się, a w organizmie wytwarza się kortyzol powodujący otyłość brzuszną. Do tego oczywiście orgnizm przechodzi też na tryb oszczędnościowy co wcale nie ułatwia odchudzania.

Suplementy, które odchudzają

Takich suplementów nie ma i na nie też trudno udzielić jakiejkolwiek gwarancji. Jeśli bowiem coś nie zadziała i nie zaczniemy mniej jeść albo organizm nie zacznie szybciej spalać tłuszczu trudno spodziewać się, by suplementacja mogła w takich przypadkach pomóc i trudno spodziewać się uzyskania gwarancji na jej pomoc i działanie, ale dobrze dobrane tabletki wspomagające odchudzanie, mogą ułatwić nam zadanie pod warunkiem, że je odpowiednio dobierzemy tzn. na nadmierny apetyt zastosujemy np. Hoodię, a na spowolniony metabolizm Slimette, jeśli natomiast nie możemy pokonać bariery odchudzania (waga staje w miejscu i za nic w świecie nie chce ruszyć w dół) wypróbujmy African Mango.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika