padaczkaPadaczka to choroba o podłożu neurologicznym, która pojawić może się na wskutek zaburzeń czynnościowej pracy mózgu wywołanych urazem, bądź mających znamiona zdarzeń wrodzonych. Padaczka dotyka rocznie bardzo wiele osób, nadal pozostaje jednak chorobą mało znaną i będącą otoczoną nimbem tajemniczości.

Dawniej, padaczka mylona była z opętaniem, a osoby chore uznawano za oddane szatanowi lub poddane działaniu sił nieczystych. Teraz wiemy już, że padaczka jest po prostu chorobą. Co nie zmienia faktu, że nastawienie społeczne do osób chorych dalekie jest od ideału.

Czy padaczka daje się leczyć? Częściowo tak- można stosować przy padaczce farmakoterapie, która w niektórych przypadkach okazuje się być niezwykle skuteczna. W niektórych przypadkach można również stosować elektrostymulacje. Dość dobre wyniki można osiągnąć również stosując odpowiednią dietę ketogenną – jest ona jednak wyjątkowo męcząca dla chorego. Żadna z tych metod nie gwarantuje jednak powstrzymania napadów. Niektóre metody mogą zmniejszać częstotliwość i siłę napadów. W całości jednak rzadko udaje się je wyeliminować. Padaczka jako taka nie jest wyleczalna i jeśli chory znajdzie metodę terapeutyczną która mu pomaga w większości przypadków skazany jest na dożywotnie jej stosowanie.

O autorze

Bloger i tekściarz do wynajęcia :) nianiaogg(tu warto wstawić małpkę) pino.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika