Pies towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Nigdy jednak, nie traktowano go tak wyjątkowo, jak w obecnych czasach. Oczywiście, nadal wiele psów prowadzi tzw. pieski żywot, spędzając całe dnie na łańcuchu uwiązanym do budy, ale są takie zwierzaki, które mają własnych fryzjerów i stylistów – czy psu jest to naprawdę potrzebne?

Moda na salony dla psów dbające o ich urodę i zdrowie przyszła z USA. To tam po raz pierwszy pojawiły się miejsca dla psów przypominające salony piękności dla kobiet. Choć zabiegi nieco się różnią, to w obu przypadkach chodzi o to samo – otoczyć klienta luksusem i zadbać niego w całości – od najmniejszego paznokcia u nogi, po włosy z czubka głowy. A przy okazji skasować klienta na sporą gotówkę. W przypadku salonów dla psów, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że psom pewien zakres pielęgnacji jest jednak potrzebny i choć pies nie potrzebuje różowych draperii na ścianach czy masażu łapek, to trymowanie, strzyżenie sierści i czyszczenie uszu jest obowiązkowe dla każdego właściciela – dlatego, nie można mówić, że salon psów jest miejscem niepotrzebnym czy po prostu fanaberią właściciela czworonoga.

Nie każdy pies potrzebuje wizyt w salonie psów – te których sierść nie musi być przycinana, które nie wymagają trymowania i których właściciele nie boją się wyczyścić uszu czy przyciąć paznokci, do fryzjera dla psów chodzić nie muszą. Psy przygotowywane do wystawy czy psy o specyficznej sierści wymagającej pielęgnacji (jak sznaucery) do fryzjera chodzić powinny i w ich przypadku nie jest to pusta moda, lecz po prostu zwykła konieczność.

O autorze

Bloger i tekściarz do wynajęcia :) nianiaogg(tu warto wstawić małpkę) pino.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika