SXCDecydując się na skorzystanie z usług psychologa lub psychoterapeuty przygotować musimy się na nie lada wydatek. Jeśli nie przysługuje nam leczenie i psychoterapia na ubezpieczenie społeczne (które uzyskać można przy niektórych zaburzeniach i ich określonym stopniu nasilenia) to samodzielnie i z własnej kieszeni musimy zapłacić za leczenia psychologicznie – podobnież, jeśli oczekujemy pomocy rychło – bowiem psychoterapia dostępna w ramach ubezpieczenia, to nierzadko i kilkumiesięczne terminy. Na jakie wydatki musimy się przygotować i gdzie psycholog jest najbardziej kosztowny?

Jak się łatwo domyślić, ceny usług najwyższe są tam, gdzie najwyższe są pensje, czyli w stolicy. Cena porady psychologicznej czy terapii, podawana jest w ośrodkach w rozliczeniu za 50 minut lub godzinę. W mniejszych miastach, godzinne spotkanie z psychologiem to kwestia 70-100 zł. Miasta większe, takie jak Kraków czy Poznań, mają też wyższe ceny usług psychologicznych – około 100-150 zł za godzinę. Psycholog Warszawa to najdroższe połączenie – konsultacja kosztuje od 100 do 130 zł, ale już godzina psychoterapii rzadko kosztuje mniej niż 120 zł, a najlepsi potrafią ceny ustalać na poziomie 200 zł. Czy to dużo? Przecież inni lekarze mają podobne stawki! To prawda, ale inny lekarz – niezależnie od specjalizacji- nie wymaga od pacjenta cotygodniowych wizyt. Psychoterapia zaś, jeśli ma być efektywna i skuteczna musi być prowadzona przez określony czas (zazwyczaj nie mniej niż 3 miesiące) z częstotliwością nie mniejszą niż jedna godzina tygodniowo.

O autorze

Bloger i tekściarz do wynajęcia :) nianiaogg(tu warto wstawić małpkę) pino.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika