Dopóki pragniemy być piękne a także zadbane, dopóty przemysł kosmetyczny nie zbankrutuje, czyli możemy założyć, że nigdy to się nie stanie. Różne: pomadki, masła, szampony, żele i inne wynalazki zalewają nas zewsząd i przeważnie znajdą się na nie chętne. Ewidentnie kosmetyki to znacząca część naszego życia, a co za tym idzie, istotna pozycja na liście naszych zakupów. Zanim jednak pobiegniemy do drogerii zastanówmy się czy rozsądnie jest nabywać inne kosmetyki na dzień, a różne na noc.

Specjaliści przekonują, że kremy przeznaczone do aplikowania w dzień różnią się od tych, jakich trzeba stosować wieczorem. Na czym polega różnica? Przede wszystkim chodzi o składniki i działanie. Kosmetyki na dzień mają filtr przeciwsłoneczny, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem UVA oraz UVB. Wspomniany filtr, który nocą jest niepotrzebny opóźnia tworzenie się zmarszczek jak i starzenie się buzi, a także zapobiega przebarwieniom. Gdy powracamy do domu po całym dniu spędzonym w mieście widzimy, że nasza twarz jest zakurzona.

Ażeby temu zapobiec produkty na dzień zaopatrzone są w substancje, jakie chronią nie jedynie przed zanieczyszczeniami, ale także przed wolnymi rodnikami jak i złymi działaniami atmosferycznymi. Kosmetyki poświęcone do używania na dzień przeważnie uzupełnione są przez witaminę E, zwaną witaminą młodości, jaka dodaje witalności, walczy z wolnymi rodnikami, zwiększa gładkość, jak również miękkość skóry. Mają również masło shea, jakie ma pokrewne właściwości, a więc: nawilża, gładzi, odżywia a także chroni przed złym wpływem słońca.

A kremy na noc? Tego typu kosmetyki też będą potrzebne w codziennej pielęgnacji. Nocą relaksujemy się, regenerujemy się, odzyskujemy siły. Także tą funkcję mają nocne kremy. Ich zadanie polega na intensywnej odnowie. Odmienna funkcja sprawia, że kosmetyki te posiadają inny skład. Mają więcej składników pielęgnujących, nawilżających, przeciwzmarszczkowych, bo te nocą korzystniej się wchłaniają i przenikają do głębszych warstw skóry. Krem nocny zazwyczaj zawiera ekstrakt z alg, który stymuluje syntezę kolagenu, przywraca skórze jędrność, elastyczność, odżywia ją i poprawia ukrwienie. Za to ekstrakt z planktonu (również stały element kosmetyków stosowanych nocą) wiąże wodę i magazynuje ją w głębszych grupach skóry, dzięki temu opóźniając jej starzenie. Nadaje i również elastyczność i miękkość.

Można wyciągnąć wniosek, że kosmetyki zachowują się zgodnie z naszym ciałem, jakie za dnia pracuje, zaś nocą odpoczywa. Dlatego też krem na dzień ochroni nas przed działaniem czynników zewnętrznych, a w nocy będzie odbudowywał i wzmacniał.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika