Istnieje cała masa zawodów, które uchodzą za szczególnie niebezpieczne. Dla jednych są one obiektem pożądania, u drugich wywołują wzmożone uczucie strachu. Wykonywanie czynności zaliczających się do grupy wzmożonego ryzyka z pewnością zarezerwowane jest dla wybranych jednostek.

Często, oprócz siły fizycznej i intelektu, trzeba odznaczać się także ponadprzeciętną odpornością psychiczną. Ryzyko powiązane z wykonywaniem pewnych zawodów chwalą sobie głównie wielbiciele mocnych wrażeń i sporych dawek adrenaliny. Jedną z zagrażających życiu profesji jest alpinizm przemysłowy. Osoby wykonujące prace alpinistyczne jednogłośnie stwierdzają, że jest to zajęcie, które pozwala zarobić niemałe pieniądze, i które sprawia jednocześnie bardzo dużo frajdy.

Prace wysokościowe świadczone są przez sympatyków wspinaczki wysokogórskiej. Firmy zatrudniające alpinistów przemysłowych dbają o to, aby poza bogatym doświadczeniem i koniecznymi umiejętnościami, posiadali także dokumenty poświadczające ich kompetencje zawodowe. Porządny pracownik musi być nie tylko wprawionym alpinistą, lecz także doskonałym fachowcem.

Wszelkie prace przeprowadzane na wysokościach wymagają stosowania wysokiej klasy sprzętu zabezpieczającego. Pracodawcy powinni zatroszczyć się, żeby sprzęt alpinistyczny, z którego korzystają ich pracownicy pochodził od renomowanych marek. W ramach prac na wysokościach wykonuje się między innymi mycie okien, czyszczenie i malowanie elewacji, kominów i innych trudno dostępnych miejsc. Sporo zleceń odnosi się do przeróżnego rodzaju prac konserwatorskich, zabezpieczających i montażowych. Alpiniści przemysłowi trudnią się odśnieżaniem dachów, pielęgnacją drzew, montażem billboardów itp.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika