Grając w typu RPG nie zwracamy uwagi na jej szczegóły. Jednak podświadomie to według nich je oceniamy. Każdy z tych szczegółów spełnia ważną rolę estetyczną i wpływa na nasze zadowolenie z gry.

Architektura wnętrz w grach RPG odgrywa kluczową rolę, ponieważ buduje niepowtarzalny klimat odpowiedni dla jej tematu i fabuły. Daje również możliwość przemieszczania się w danym pomieszczeniu.

Związana z rodzajem gry architektura wnętrz na nią się składających informuje nas niekiedy o fabule. Uatrakcyjnia to i umila czas podczas grania, daje nam radość.

Grę tworzy się m.in. poprzez projektowanie graficzne. Po kolei projektuje się poszczególne elementy gry. Obmyślana jest wtedy również architektura wnętrz, taka która będzie pasować do tematyki gry, bohaterowie, ich stroje, przedmioty potrzebne im do np. walki, wydostania się z jakiegoś pomieszczenia lub po prostu do życia.

Projektowanie graficzne daje możliwość dokładnego zaplanowania nie tylko poszczególnych elementów gry, ale i prawdziwych budynków. W dzisiejszych czasach każdy z nich jest najpierw projektowany na komputerze z dokładnymi szczegółami.

Na początku projektowanie graficzne wykonywano rysując na kartkach projekty, a później na komputerach w 3D za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego programach graficznych. Projekty 3D buduje się potem w rzeczywistości.

Ale powróćmy do gier. Wnętrza ukazane w grach decydują o jej atrakcyjności, bo odgrywają w niej kluczową rolę. W nich porusza się bohater, są tłem dla każdej wykonywanej przez niego czynności.

Ich wygląd mówi o tym do czego służą, czy do walki, ukrycia się, do przeszukania go, albo do odpoczynku, zabawy lub snu. Bohater poruszający się w pustych, nie zaaranżowanych pomieszczeniach nie wydaje się atrakcyjny. Grafika tła, zaaranżowanie wnętrz nadaje grze życia, koloru, sprawia że korzystanie z niej to czysta przyjemność.

Wiadomo, że Im ciekawsza gra, tym lepiej się sprzedaje dlatego producenci przykładają wszelkich starań aby poziom grafiki w obecnych grał był jak najwyższy.

O autorze

Programista i pracownik dużej firmy specjalizującej się w seo. Powiązany z branżą leśną i leśnictwem przez rodzinę. Specjalista od spraw reklamy internetowej, w tym pisaniu artykułów SEO. Pisze na dowolne tematy, z dowolną ilością znaków i dowolnym nasyceniem słowami kluczowymi, za niekoniecznie dowolną cenę ;-)

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika