We współczesnym świecie ludzie szukają coraz to nowych rozwiązań, które ułatwiłyby im życie. W obiegu od dawna funkcjonują już kody kreskowe. Nikt nie wyobraża sobie innego sposobu skanowania artykułów w hipermarketach, czy innego rodzaju sklepach. Jak sama nazwa mówi że jest to kod składający się z czarno-białych kresek. To dzięki niemu pani która sprzedaje nie musi wiedzieć jaka jest cena danego artykułu, bo to zawiera już kod.

Alternatywą dla kodów kreskowych są wprowadzone w 1994 roku kody qr. Bardzo popularne w Japonii. W przeciwieństwie do kodów kreskowych, kody qr są na bazie kwadratu. Kwadrat może być jaśniejszy lub ciemniejszy. Wszystko zależy od tego jaką informacje zawiera. Jak to w życiu bywa wraz z unowocześnieniem zmieniają się także możliwości. Tak jest i w przypadku kodów. Kody qr mają nieograniczone zastosowanie w przeciwieństwie do kodów kreskowych.

Kody kreskowe można odczytywać za pomocą różnych urządzeń. Jednym chyba z najbardziej powszechnych jest telefon komórkowy na którym zainstalowana jest specjalna aplikacja do odczytywania kodów oraz musi być wyposażony w aparat. Wszystko to powoduje że kod qr można odczytać niemalże wszędzie.

Kody qr znalazły swoje zastosowanie w bardzo różnych dziedzinach. Są one wykorzystywane np. w biurach podróży. Kody umieszczane są przez oferentów na ulotkach informacyjnych, które są wywieszane na witrynach biur. Potencjalny klient przechodząc ulicą nie ma czasu, aby przeczytać konkretną ofertę. Umieszczenie kodu qr na ogłoszeniu powoduje, że zainteresowany może go zeskanować za pomocą telefonu i zapisać na nim informacje dotyczące oferty biura podróży. Może również przesłać je na email.

Skoro w obiegu funkcjonują kody qr, to muszą również funkcjonować generatory qr. Na początku używane tylko w przemyśle, później znalazły zastosowanie również przydatne dla osób indywidualnych. Służą one do produkowania, wytwarzania kodów oraz przesyłania tekstów. Te kody, które są stworzone przez generator qr mogą być bezpośrednio umieszczane na różnych stronach internetowych, a także na produktach, czy też ulotkach.

Jak widać tak nowoczesne zastosowania zostały wynalezione nie w Europie a w Azji, a konkretnie w Japonii. Stworzenie kodu qr nie jest rzeczą trudną, wręcz przeciwnie jest bardzo łatwe. Kody gr znacznie ułatwiają ludziom życie i pozwalają oszczędzić czas. Dzięki kodom qr możemy kupić bilet do kina nie stojąc w długich kolejkach do kasy, tylko bezpośrednio możemy iść na salę kinową. Dzieje się tak dzięki temu że bilet można kupić za pomocą Internetu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika