porzadekwsypialniMyli się ten kto myśli, że o sypialnię nie trzeba szczególnie dbać, bo przecież przebywamy tam głównie w nocy. Sypialnia to przede wszystkim miejsce relaksu i odpoczynku, a przecież w bałaganie nie sposób dobrze wypocząć. Zobacz więc, jak sprawić, by wszystko było w niej na właściwym miejscu.

Po pierwsze zapamiętajmy, że sypialnia to nie dodatkowy składzik czy też miejsce, w którym możemy schować rzeczy zdjęte z „widoku publicznego”. Wręcz przeciwnie – w owym pomieszczeniu najlepiej nie trzymać zbyt wielu rzeczy, ponieważ gromadzący się na nich kurz i szkodliwe roztocze nie wpływają korzystnie na przebieg naszego snu. A jeśli koniecznie już musimy niektóre przedmioty gromadzić w sypialni, to postarajmy się odpowiednio je zamaskować – włożyć do szuflady pod łóżkiem lub do koszy (czy ozdobnych pudeł), które można postawić na szafie.

Kluczem do utrzymania w sypialni porządku jest przejrzenie od czasu do czasu zawartości szafy, komody czy toaletki. Niestety, niewielu z nas może sobie pozwolić na przestronną garderobę, dlatego zwykle upychamy niemal wszystko do szafy. No właśnie – „upychamy”, podczas gdy większej części jej zawartości spokojnie moglibyśmy się pozbyć. Buty narciarskie czy cieple kurtki to rzeczy, które z pewnością nie powinny zalegać w naszej szafie przez cały rok.

Warto wyrobić sobie nawyk codziennego ścielenia łóżka, bo chociaż sypialnia nie jest tak często odwiedzanym miejscem, jak np. salon, to jednak po przekroczeniu jej progu od razu rzuca się w oczy rozrzucona pościel… Nie musimy zresztą słać naszego łoża z wojskową niemal precyzją – potrzebujemy jedynie dobrze dopasowanej do pozostałych elementów wyposażenia narzuty.

Chcesz odnowić wygląd swojej sypialni? Czasem wystarczy umiejętnie dobrany gadżet, powieszenie ulubionych plakatów czy fotografii, nowe zasłony bądź firanki, pościel w innym kolorze... Nie masz czasu na generalny remont i malowanie? Naklej na jedną ze ścian sypialni efektowną naklejkę o roślinnym czy geometrycznym kształcie.

Pamiętajmy też, że telewizor w sypialni to istny złodziej bardziej wzniosłych chwil i nie chodzi tu tylko o miłosne uniesienia, ale też wieczory, które moglibyśmy spędzić w towarzystwie interesującej lektury. A propos – jeżeli uwielbiasz czytać przed snem, to koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika