W Polsce i na całym świecie ceny ropy idą cały czas w górę. Jeszcze kilka lat temu cena benzyny za jeden litr nie przekraczała 3,50 zł. Obecnie stawka ta wynosi ponad 5 zł. Rynek samochodów jest coraz droższy. Nawet nie tyle zakup pojazdu, co koszt jego utrzymania. Rok w rok, sytuacja paliw (zwłaszcza) benzyny jest coraz gorsza. Problemy wydobywcze na Bliskim Wschodzie, ceny narzucane przez Stany Zjednoczone plus światowy kryzys powodują coraz większy wzrost cen benzyny.

 

Z tego względu coraz więcej osób postanawia przerzucać się ze zwykłego dopalania samochodów benzyną na gaz. Właściciele pojazdów nawet o prestiżowych markach wprowadzają w swoim biegu samochodowe instalacje gazowe. Taka przeróbka baku oraz wprowadzonego mechanizmu wcale nie jest droga, a na kosztach paliwa można ładnie zaoszczędzić.

Produkcja gazu samochodowego wzrasta, przez co cena pojedyńczej jednostki paliwowej nie jest, aż tak duża jak ropy. Poza tym gazu ziemnego w ekosystemie jest więcej niż ropy naftowej. W niektórych reginach rafineri wiertniczych dochodzi już do wyczerpywania złóż ropy.

Samochodowe instalacje gazowe są dobrym rozwiążaniem również ze względu na mniejszą szkodliwość dla atmosfery. Chociaż gaz tak samo jak ropa naftowa wydziela dwutlenek węgla nie jest tak toksyczny jak ropa naftowa. I oczywiście nie zatruwa tak atmosfery, ocenów i gleby podczas wydobywania lub jakiś wypadków.

Sytuacja gazownictwa i rynku benzyny nie jest ciekawa, ceny idą w góre już od kilku lat. Najbardziej odczuwają to osoby, które często jeżdżą samochodem do pracy lub mają zajęcie zawodowe w terenie. Kryzys benzynowy ciągnie się od 2004 roku i na dzień dzisiejszy nie jest lepiej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika