Zawód stomatologa jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych. Wszystko dlatego, że oferuje on stosunkowo wysokie zarobki. Oczywiście wtedy, gdy ma się możliwość pracy we własnym gabinecie dentystycznym.

Wiadomo jednak, że stomatolog jest także lekarzem. Nic więc dziwnego, że obowiązuje go taka sama procedura uzyskiwania prawa do wykonywania swojego zawodu jak osoby kończące studia medyczne.Trzeba więc pamiętać, że osoba, której marzeniem jest bycie stomatologiem musi przede wszystkim odbyć edukację na odpowiednim wydziale wyższej uczelni medycznej.

Ponadto po skończonej nauce musi także zdać specjalny egzamin państwowy. LDEP organizowany jest centralnie. Egzamin zawiera 200 pytań jednokrotnego wyboru. W ten sposób sprawdza się dokładnie wiedzę zdobytą podczas studiów. Jedynie pomyślne zdanie Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego uprawnia do samodzielnego wykonywania zawodu stomatologa i tym samym daje możliwość robienia w tym zawodzie dalszej kariery.

Wszyscy studenci medycyny dokładają więc starań, by egzamin ten przejść pomyślnie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.