Ze względu na zachowanie wymaganej funkcjonalności pomieszczeń o charakterze przemysłowy do ich zamykania przeznaczone są specjalne modele bram segmentowych. Tego rodzaju bramy to idealne rozwiązanie polecane przez producentów przede wszystkim właścicielom dużych obiektów takich jak dla przykładu hale produkcyjne bądź magazynowe, salony sprzedaży, stacje diagnostyczne, warsztaty samochodowe a nawet myjnie samochodowe.

Ze względu na wykonywaną w nich działalność usługową w celu umożliwienia wjazdu dużych pojazdów mechanicznych bramy muszą mieć odpowiednie wymiary a ich skrzydła nie mogą przeszkadzać podczas pracy. Dlatego w celu zamykania tego rodzaju obiektów idealnym rozwiązaniem mogą okazać się bramy segmentowe, przemysłowe, których sprzedaż oferuje wielu wiodących na krajowym rynku polskich i zagranicznych producentów.

Wśród bogatej oferty rynkowej przede wszystkim dużym zainteresowaniem cieszą się bramy segmentowe, przemysłowe, których konstrukcja oraz zastosowane materiały gwarantują wymaganą izolację zarówno cieplną jak również termiczną. Dobrze sprawdzają się podczas eksploatacji modele, w których zostały zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne polegające na możliwości łączenia ze sobą profili wykonanych z wysokogatunkowej stali oraz aluminium. Tego rodzaju modele bram montowane są zazwyczaj poza światłem otworu co gwarantuje nieograniczone światło przejazdu. Ponadto możliwość zastosowania różnego rodzaju prowadnic pozwala na idealne dopasowanie montowanej bramy do każdego wręcz pomieszczenia. Producenci szczególnie do obiektów takich jak dla przykładu salony samochodowe polecają swoim klientom bramy segmentowe, przemysłowe z możliwością prawie całkowitych przeszkleń.

Nowoczesne modele bram przeznaczonych do obiektów przemysłowych dla zwiększenia funkcjonalności oraz ułatwienia obsługi w większości przypadków wyposażone są w automatyczne sterowanie i zazwyczaj posiadają w jednym segmencie skrzydła specjalne drzwi serwisowe, które pozwalają pracownikom upuszczanie pomieszczenia bez konieczności otwierania całej bramy. W wielu przypadkach producenci realizują indywidualne zlecenia i wykonują bramy zgodnie z przedstawionym przez zleceniodawcę projektem.

Bramy segmentowe produkowane są przede wszystkim przy wykorzystaniu wysokogatunkowej stali bądź aluminium. Przy wypełnieniu profili skrzydeł w nowoczesnych bramach przemysłowych wykorzystuje się przede wszystkim w modelach wykonanych ze stali bezfreonową piankę poliuretanową a w modelach z aluminium szkło akrylowe.

 

Autor:
P.P.H.U. Dopler

ul. Legionów 94a
42-200 Częstochowa.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika