Odchudzanie wymaga wyrzeczeń, a my nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie poszukiwali sposobów na ich uniknięcie. Jednym z nich są tabletki wspomagające odchudzanie, przy czym decydując się na zakup i zastosowanie tego typu suplementów prezentujemy typowe myślenie życzeniowe (ang. wishful thinking) przypisując im cechy, których nie mają. Tabletki na odchudzanie nie odchudzają, one wspomagają odchudzanie, a to już spora różnica.
Wspomaganie polega na ułatwieniu nam wytrwania na diecie. Spalacze tłuszczu, przyspieszacze metabolizmu czy wypełniacze i supresanty łaknienia mają za zadanie ułatwić nam odchudzanie, przyspieszyć niektóre procesy, a inne (takie jak apetyt) zahamować, ale niestety nie zastąpią tego, co w odchudzaniu jest podstawą: ćwiczeń i diety.
To właśnie nasze podejście do tabletek na odchudzanie sprawia, że tak szybko się nimi rozczarowujemy. Wydaje nam się, że połknięcie tabletki załatwi wszystkie problemy, tymczasem ono jedynie ułatwi nam samodzielne uporanie się z nimi.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Te, które hamują apetyt sprawiają, że albo czujemy się wypełnieni po ich zażyciu (błonnik), albo regulują poziom glukozy we krwi sprawiając, że nie odczuwamy głodu. Takie tabletki nie uchronią nas przed podjadaniem, bo to już jest kwestia pewnych nawyków i przyzwyczajeń, których się trzeba samodzielnie oduczyć.
Tabletki, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, takie jak L-karnityna, robią to w połączeniu z wysiłkiem fizycznym. Innymi słowy ruszając się, ćwicząc, spalamy tłuszcz lepiej i wydajniej niż bez tabletek, leżąc na kanapie i objadając się spalaczami nie schudniemy.
Tabletki ograniczające przyswajanie tłuszczy i węglowodanów pomagają ograniczają ich przyswajalność, ale jeśli nie zmienimy nawyków żywieniowych tj. nie ograniczymy spożycia tłuszczy i węglowodanów nawet najlepsze tabletki tego typu nie pomogą nam schudnąć.

Zasady wyboru i stosowania tabletek

Tabletki na odchudzanie kupuj w aptekach, dobrych sklepach zielarskich i dobrych sklepach internetowych omijając sprzedawców i producentów, których nie znasz i których nie możesz w jakiś sposób zweryfikować. Bardzo szerokim łukiem omijaj wszystkie te preparaty, na których nie podano ich składu, albo producent nie zastrzegł, że tabletki są suplementem. Rzetelne firmy zawsze informują o tym, że ich preparaty mają działanie wspomagające i jedynie uzupełniają dietę i ćwiczenia.
Zanim dokonasz zakupu sprawdź dokładnie skład tabletek i ewentualne zastrzeżenia producenta. Pamiętaj, że niektóre składniki , np. wyciąg z grejpfruta, mogą ograniczyć przyswajalność innych leków, takim lekiem są m.in. tabletki antykoncepcyjne.
Tabletek na odchudzanie używaj ściśle wg wskazań producenta. Przedawkowanie też może być niebezpieczne. Pamiętaj też, żeby nie przyjmować jednocześnie preparatów o podobnym składzie, to też grozi przedawkowaniem aktywnych substancji. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, stale przyjmujesz jakiekolwiek leki, jesteś w ciąży, albo nie jesteś osobą dorosłą przed zastosowaniem jakiejkolwiek suplementacji skonsultuj się z dietetykiem lub lekarzem.
Jeśli sięgasz po specjalistyczne preparaty przeznaczone dla sportowców powinieneś / powinnaś robić to pod kontrolą lekarza sportowego.

Tabletki na odchudzanie pomagają schudnąć, ale…

Tym ale jest twoja cierpliwość, wytrwałość i praca. Tabletki na odchudzanie ich nie zastąpią. Jeżeli nic nie zrobisz w tym kierunku, nie schudniesz, jeśli jednak postarasz się trochę tabletki mogą ci pomóc.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.