Testosteron w tabletkach jest stosowany już teraz nie tylko przez sportowców, stosują go coraz częściej zwykli ludzie, oraz młodzież. Co daje testosteron? Testosteron w tabletkach ma za zadanie znacznie podnieść stężenie hormonu męskiego zwanego testosteronem, głównie podnosi masę mięśniową u kulturystów, pomaga sportowcom osiągać lepsze wyniki, w niektórych przypadkach testosteron wykrywano u kobiet, które uprawiały różne sporty, w niektórych przypadkach okazywało się, że kobiety miały za dużo męskich hormonów i były mężczyznami, trudne do wyjaśnienia, ale możliwe.

Zażywanie testosteronu powinno być kontrolowane przez lekarza, powoduje znaczne podniesienie cholesterolu we krwi, więc ważna jest dieta nisko-cholesterolowa, jeśli chcesz uniknąć zawału serca powinieneś chodzić do lekarza na częste kontrole oraz pamiętać o najważniejszym czynniki, jakim jest dieta oraz abstynencja alkoholowa.

testosteron i jego wpływ na mięśnie

Poruszając temat testosteronu w tabletkach należy również wspomnieć o tym, co to jest testosteron, samo pojęcie ma znaczenie męskiego hormonu, jak pisałem wyżej występuje również u kobiet, w różnych postaciach. U mężczyzny natomiast odpowiada, głównie za procesy związane z dojrzewaniem, różnymi mechanizmami życia płciowego mężczyzny, a także pomaga w produkcji plemników. Wiadomo od dawna jak ważnym hormonem
Jest testosteron, jego niedobór prowadzi do wielu schorzeń oraz chorób.

Już w łonie matki produkowany jest, testosteron, lecz w bardzo niewielkich ilościach, odpowiada głównie za rozwój mózgu, a także za rozwój narządów płciowych. Nagły wzrost produkcji testosteronu i jego największa rola odgrywana jest podczas dojrzewania chłopca, około 10-12 roku życia. Efekt działania testosteronu jest wtedy widoczny gołym okiem, młodemu mężczyźnie zmienia się dość znacznie głos, jest grubszy, powiększają się genitalia, chłopcy zaczynają się interesować płcią przeciwną, stają się bardziej podatni na bodźce erotyczne. Po kilku latach zaczyna się pojawiać zarost na twarzy, rosną włosy na rękach i nogach, zmieniają się wtedy sylwetki obu płci.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika