kampanie informacyjne śmieci Wraz z dniem 1 lipca 2013 roku, w życie wejdzie nowa ustawa śmieciowa, w myśl której wszyscy będziemy obowiązani do uiszczania opłat za wywóz nieczystości. Jest to na pierwszy rzut oka mało sprawiedliwe, niemniej jednak z punktu widzenia ekologii, jest posunięciem jak najbardziej rozsądnym, bowiem zapewnić może to, iż wszyscy będą skrupulatnie wyrzucać swoje śmieci do przeznaczonych na to kubłów, zamiast spalać w piecu centralnym, bądź też wywozić je do lasu. 
Wynika to z faktu, niejako przymusowego opłacania wywozu nieczystości. Po prostu nowa ustawa śmieci, przenosi obowiązek podpisania umowy z firmą wywożącą nieczystości z właściciela posesji na gminę, która z kolei ma prawo ustalić obowiązkowe stawki za wywóz nieczystości. Dzięki temu, wyrzucanie śmieci do lasu, czy też spalanie ich w przydomowych kotłowniach, będzie po prostu nieopłacalne, a skoro coś jest nieopłacalne, to ludzie zaprzestaną tego robić. Na chwilę obecną wydaje się to być jedynym rozsądnym wyjściem, bowiem jak pokazuje doświadczenie, nasze społeczeństwo jest jeszcze bardzo niedojrzałe ekologicznie, przez co raczej nikt, zupełnie sam od siebie nie będzie dbał 0 czystość środowiska. Wynika to raczej z faktu tego, iż traktujemy nasza planetę, nie jako wspólne dobro wszystkich, w tym także przyszłych pokoleń, ale jako swoja własność, którą możemy dowolnie eksploatować.
Musimy tutaj więc zapewnić sobie poprawne podejście do kwestii utrzymania czystości, przez co też powstała właśnie nowa ustawa śmieciowa. Obecnie, prowadzone są także szeroko zakrojone, kampanie informacyjne śmieci, dzięki którym możliwe będzie uświadomienie społeczeństwu wagi tej ustawy, a co za tym idzie, możliwe będzie jej pełne zrozumienie, a przede wszystkim zrozumienie, idei jaka przyświeca jej twórcom. Jest to bowiem ustawa, która w dłuższej perspektywie czasu, powinna zagwarantować nam o wiele lepszy poziom ekologii naszej planety.

O autorze

3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika