Wiosna to najlepszy czas na zmiany. Jesteśmy znowu pełni energii, zapału do działania i mamy nagle głowę pełną pomysłów. Warto wykorzystać przypływ kreatywności i zorganizować mały remont. Nowy wystrój sprawi, że dobry nastrój zagości w naszym domu na dłużej. Oto kilka sposobów na szybką i tanią metamorfozę wnętrza.

Kolor dużo zmienia

Po zimie mamy serdecznie dosyć szarzyzny, która otaczała nas przez ostatnie kilka miesięcy. Potrzebujemy słońca i energii. Czasem nawet drobny element potrafi dużo zmienić. Na przykład bielizna wyszczuplająca pod obcisłą sukienką może zdziałać cuda. Taki sam piorunujący efekt jeśli chodzi o nasze mieszkanie da zmiana koloru ścian. Jest to najprostszy i najtańszy sposób na to, by wiosenny optymizm wprowadzić również do naszym domu. W tym sezonie najmodniejsze będą pastelowe odcienie żółci i zieleni. Idealnie sprawdzą się zarówno w salonie jak i w kuchni. Odświeżą wnętrze i przyniosą na myśl skojarzenia z dopiero co budzącą się do życia przyrodą. Nie musimy wcale robić wielkiej rewolucji i fundować sobie kilku dni w kurzu, bałaganie i całym tym zamieszaniu związanym z remontem. Wystarczy jeden dzień i metamorfoza gotowa. Wieczorem będziemy już mogli usiąść i odprężyć się z lampką wina w odświeżonym, nowiutkim wnętrzu naszego pokoju.

Skandynawska prostota

Nowa aranżacja może całkowicie odmienić klimat wnętrza. Doskonałą inspiracją jest styl skandynawski. Poprzez charakterystyczną prostotę dodaje przestrzeni i sprawia, że nawet małe pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Czysta biel i dodatki z naturalnych materiałów to podstawa jeśli chodzi o styl skandynawski. Dominuje jasne drewno, wełna, szkło i stal. Do tego masa dodatków w postaci puszystych poduszek, koców i pledów sprawia, że mieszkanie staje się niezwykle przytulne i ciepłe. W takim wnętrzu chce się spędzać czas, odpoczywać po ciężkim dniu i budzić w wygodnym, miękkim łóżku. Skandynawowie dużo czasu spędzają w domu, z rodziną. Dlatego też centralną część mieszkania stanowi często olbrzymi stół, oczywiście z naturalnego drewna. Zachęca do wspólnych posiłków, spotkań z przyjaciółmi i długich rozmów przy kawie.

Proste rozwiązania dające ciekawy efekt lubi każdy z nas. Pójdźmy tą drogą planując wiosenny remont mieszkania. Nie musi on wówczas być kłopotliwą koniecznością, ale przyjemnością dającą wiele satysfakcji.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika