Czyli co warto wiedzieć o inwestowaniu w złoto, aby nie stracić oszczędności życia.

Niedawno zastanawiałem się nad tym, jak uchronić swoje oszczędności zarówno przed huśtawką na światowych rynkach, jak i przed pazernością rządu. Zaraz potem  natknąłem się na termin „złoto inwestycyjne”. Od razu spodobała mi się jakże sympatyczna oferta zakupu sztabek oraz numizmatów. Najpierw jednak postanowiłem zbadać temat i zdobyć potwierdzenie jakosci zlota.

Monety ze złota we Wrocławiu różnią się wagą, mierzoną w uncjach, oraz pochodzeniem. Do wyboru mamy tutaj Krugerranda, Australijskiego Kangura, Kanadyjski Liść Klonowy, a także Wiedeńskich Filharmoników. Wygląda to na wyjątkowo estetyczny i elegancki sposób lokowania kapitału.

Ale czy pewny? Eksperci twierdzą, że złoto opłaca się zawsze, ponieważ jego złoża wyczerpują się. Oczywiście, będzie ono jeszcze wydobywane z coraz to głębszych warstw podłoża, jednak jego zasoby maleją, a koszty wydobycia rosną. Oznacza to stały, ale nieunikniony wzrost cen szlachetnego kruszcu i dość wysoka pewność takiej inwestycji.

Aby jednak zminimalizować ryzyko, zaleca się dokładnie sprawdzić partnera, z którym przystępuje się do interesów – w tym wypadku będzie to mennica, która jako tradycyjny model biznesowy najlepiej wie, jak obchodzić się z najbardziej tradycyjnym środkiem płatniczym od czasów starożytnych.  Firma taka musi mieć pokrycie na swoją ofertę, innymi słowy – musi być wypłacalna.

Ważnym czynnikiem jest sprawdzenie samego metalu szlachetnego. Jeśli już inwestujemy w złoto, to tylko w złoto najwyższej próby 9,999. Nie ma sensu bawić się w tańsze mieszanki, kiedy chcemy zabezpieczyć i powiększyć swój majątek.

Na chwilę obecną jestem już po wielkiej decyzji i czuję się jak Król Midas. Bonanzę deponuję w przeznaczonym specjalnie dla inwestorów skarbcu mennicy i mam spokój. Kiedy wszystkie banki świata upadną, a krach finansowy pogrąży papierowych milionerów, ja będę spokojnie siedział na złocie. W tych czasach nie ma co wierzyć zapewnieniom kolejnych ministrów gospodarki.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika