Czy zastanawialiście się niekiedy, co jest dla Was najwartościowsze w życiu? Wielu z Was odpowie zapewne, że zdrowie. Stwierdzenie to jest prawdziwe, ponieważ badania wykazały, że jest to druga ważna potrzeba w życiu każdego z nas, według piramidy Maslowa. Jak definiujecie pojęcie bezpieczeństwa?
Dużo można by było tutaj wyliczać ponieważ jest to szerokie pojęcie. Skupmy się jednak na bezpieczeństwie w naszym domu) i wcale nie myślę o bezpieczeństwie przed złodziejami. Wskazuje raczej bezpieczeństwo zdrowotne. Wyobraźmy sobie na moment pewną sytuację.

pranie dywanów Gdańsk
Cudownie jest, gdy przychodzimy z pracy do domu zastajemy porządek napełnia nas poczucie zadowolenia i ulgę. Pozbywamy się butów a kończyny odczuwają miękkość dywanu nasz ledwo raczkujący maluszek, idzie do nas a my z radością patrzymy jak odważa się i raczkuje. Jakież to niesamowite odczucie, prawda? Jesteśmy dumni, czujemy pewność że nasza dzidzia ma zapewnione bezpieczeństwo względem zdrowia.

No a teraz trochę rzeczywistości, wracamy z pracy do domu po godzinach, bo szefowi przypomniało się, że trzeba zrobić jeszcze parę rzeczy w firmie. Czujemy senność, bolą nas nogi i jesteśmy rozdrażnieni. Otwieramy drzwi a tu: w zlewie mnóstwo naczyń wchodzimy dalej i patrząc w kierunku sypialni napełnia zaniepokojenie, nasz 2 letni maluch bawi się na dywanie, po którym wcześniej w butach wdeptano zabrudzenia, no i wylała się kawa a ślubny wykąpał jeszcze kota który swą sierść suszy na dywanie. Zatrważające. Co teraz was zapełnia?

Jesteście zapewne bezsilni wnerwieni i macie ochotę krzyczeć. A teraz zobaczcie jak by to było, gdyby problemy te zniknęły. Gdyby np. po wyjściu gości mieszkanie było estetyczne, ale jak utrzymać to wykonać w naszym mieszkaniu? Co robić aby pozbyć się zarazków których siedliskiem są zakurzone kanapy,dywany,wykładziny. Jak żyć ;). Pierzemy samodzielnie dywany i wykładziny. Niby dobrze, chcemy zachować przecież schludnosć, bo przecież każdy może wyprać swoją wykładzinę. Tu niestety, mam inne zdanie.

Czyszczenie tapicerki meblowej, pranie dywanów, pranie wykładzin zalecam scedować ekspertom z tej dziedziny. Dlaczego? Gdyż, profesjonalne pranie wykładzin daje skuteczniejszy efekt i pewność, że szkodliwe mikroorganizmy zostaną zlikwidowane. Sami, przy pomocy zakupionych środków z marketów bądź z osiedlowych sklepów, czyścimy dywany wcierając zanieczyszczenia w rzeczy które chcemy rzeczywiście odkazić no i nasze bezpieczeństwo zdrowotne jest tutaj złudne ponieważ zarazki wtarte w głąb np: wykładzin mają jeszcze lepsze warunki aby rozwijać się i rozmnażać się.
Rozważmy, czy naprawdę pilnujemy bezpieczeństwa w temacie zdrowia.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.