Święta i czas ferii jest dla rodzin czasem wspólnych zimowych wyjazdów. Tak przynajmniej mówią nam media. Oczywiście obrazek ten nie w pełni odpowiada rzeczywistości. Okazuje się, że większość dzieci spędza dwutygodniowy czas ferii w domu.

Rodzice albo nie mają pieniędzy by pojechać z dzieckiem na wakacje, albo nie mogą dostać w tym czasie urlopu. Ta dysproporcję jednak najlepiej widać w kurortach turystycznych, gdzie całe rodziny z dziećmi mogą pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek. Oczywiście nie jest to większość społeczeństwa. Wraz z kryzysem zmienić się musiał również nasz styl wypoczywania.

Dziś jeżeli decydujemy się na wyjazd wybieramy raczej najbliższe strony. Rezygnujemy z zagranicznych kurortów na rzecz naszych własnych, czasem mało znajomych miejsc, które dopiero stają się modne. Jednym z takich miejsc jest Szczawnica. Choć od wieków było tak uzdrowisko, moda na wyjazdy w tamte okolice przyszła stosunkowo niedawno. Turystyka regionalna stała się alternatywą – zarówno dla osób, które chcą ciąć koszty, jak i dla tych, które pragnąć uciec od zgiełku dużych ośrodków turystycznych. Tym bardziej, że hotelarze przygotowują wyjątkowe atrakcje dla swoich klientów.

Jeszcze do niedawna niemal niemożliwe było znalezienie hotelu, w którym można byłoby trzymać psa. Dziś bez problemu spędzimy wczasy z psem w górach, gdyż są  hotele  umożliwiające właścicielom czworonogów komfortowy wypoczynek. Szczawnica noclegi może okazać się również dobrym miejscem dla poznania regionalnych dań, kultury i obyczajów. Bo choć młodzież raczej odsuwa się od tego co tradycyjne, ich rodzice chyba tęsknią nieco do tego, co swoje i znajome – przynajmniej raz na jakiś czas.

Bo choć codzienność nie mogłaby dla nas wyglądać tak jak podczas urlopu na kilka dni zmiana warunków pełni rolę terapeutyczną!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.