Od czasu kiedy demokracja zawitała do naszego kraju, kiedy to w końcu sklepowe półki zaczęły zapełniać się towarami, wieloma ich rodzajami, kolorami, wielkościami, nasze umysły przystosowane są do tego, aby wybierać. Wybierać spośród wielu, wielu wersji tego samego produktu.

Mieć możliwość wyboru, to bardzo fajna sprawa. Przecież nie każdy z nas ma taki sam gust czy też upodobania. Nie każdy z nas jest tego samego wzrostu, czy też wagi. Podświadomie chodzimy do sklepów, tam gdzie jest większy wybór. Sklepy z małą ilością towarów są dla nas nieatrakcyjne – ..a tu nie idę, tu jest mały wybór. Firmy chcące się rozwijać wiedzą o tym i starają się poszerzać swoją ofertę, uatrakcyjniać ją. Tak, aby klient otrzymał to, czego potrzebuje, aby nie musiał iść do konkurencji po dodatkowe produkty, które są niezbędne przy użytkowaniu produktu, który zakupił.

Tak sprawa wygląda na przykład w przypadku firm produkujących materace. Producenci oferują swoim klientom materace różnego rodzaju: materace lateksowe, materace z pianek wysokoelastycznych, termoelastycznych, materace na sprężynach, czy też z matą kokosową. Klient szukając odpowiedniego materaca będzie miał wybór. Wybierze produkt, który będzie dla niego najbardziej komfortowy, na którym wypocznie tak, jak lubi. Sam materac, to nie wszystko. Dlatego producent oferując dodatkowo akcesoria do materacy, poduszki, czy też łóżka, będzie mógł zapewnić swojemu klientowi zaspokojenie jego meblowo-sypialnianych potrzeb.

Nie wszystkie firmy tak postępują. Ci, którzy oferują duży wybór przyciągają większą liczbę klientów. Nie zawsze oznacza to, że większa liczba klientów przełoży się na większą sprzedaż. Jednak jeżeli produkty będą dobrej jakości, a oferta przemyślanie ułożona, to firma zyska zaufanie i wielu klientów.

Chcemy mieć duży wybór – wszak od przybytku głowa nie boli.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika