Jak wybrać profesjonalnego fotografa ślubnego? Nie jest to najłatwiejsze. Opłaca się jednak poświęcić trochę czasu na to, aby być zadowolonym z efektów i pięknych zdjęć ślubnych. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów, by wy strzec się błędów i nie zmarnować pieniędzy.

Dobry fotograf ślubny – nie tak prosto go znaleźć. Trzeba kierować się poniższymi wskazówkami

Wesele i ślub to najważniejszy dzień w życia. Dobrze byłoby, by z tego niesamowitego dnia mieć piękne i niezapomniane zdjęcia. To tego zagadnienia można podejść na kilka sposobów, począwszy od rodziny, poprzez znajomych, albo gości weselnych – można dzięki temu oszczędzić nieco pieniędzy. Jednak warto zastanowić się nad wyborem profesjonalisty. Jeżeli oczekujesz, że twoje zdjęcia ślubne będą oryginalne i mieć swój własny niepowtarzalny styl to nie ma się nad czym zastanawiać. Niestety, nie każdy fotograf, który deklaruje się jako profesjonalista, robi w rzeczywistości takie zdjęcia. Trzeba więc zwrócić uwagę na kilka elementów.

Zdjęcia ślubne – cena i jakość

Fotografia ślubna stale się rozwija i zmienia.Ponadto cieszy się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców usług fotograficznych. Para młoda chce mieć piękne zdjęcia, jednocześnie nie chce mieć zdjęć kiczowatych,  sztampowych, gdzie siedzą razem na ławeczce i przytulają się do siebie. Takich zdjęć się już nie robi. Dzisiaj praktycznie każdy może zostać fotografem, ale posiadanie drogiego aparatu fotograficznego nie spowoduje, że  będzie się robiło wartościowe zdjęcia. Robienie profesjonalnych zdjęć ślubnych wymaga długiego doświadczenia. Dlatego bądźcie czujni kiedy ktoś oferuje wykonanie zdjęć ślubnych za 600 złotych albo zupełnie za darmo. Fotografia ślubna to zawód jak każdy inny i wymaga  też odpowiedniej zapłaty. Organizując wesele trzeba się liczyć z sporymi wydatkami, jeżeli chcecie, by pamiątka jaką są zdjęcia, oddawały klimat, nastrój i to co się działo na weselu trzeba niestety liczyć się z większym wydatkiem. Jakość ma swoją cenę.

Kiedy wybrać fotografa ślubnego?

Fotografom ślubnym warto poświęcić trochę czasu. Przejrzeć dokładnie portfolio i nie odkładać decyzji o wyborze na ostatni moment ponieważ wasz termin może zostać już zarezerwowany przez inną parę młodą. Przeglądając strony internetowe fotografów ślubnych oraz porównując ceny jakie mają dokonacie wyboru, uwzględniając te dwa czynniki. Rezerwacja terminu to minimum pół roku wcześniej by mieć pewność, że będzie on wolny. Można też ryzykować i szukać wolnego terminu tuż przed ślubem licząc na zniżkę – takie last minute 🙂

Co jest najważniejsze w zdjęciach ślubnych?

Co jest ważne przy zdjęciach ślubnych. Na pewno oświadczenie, ciekawe portfolio, renoma są ważne, ale trzeba pamiętać też o sprzęcie, którego używa.  Fotograf powinien być przygotowany na różne warunki robienia zdjęć, mieć jasne obiektywy ale też lampę błyskową. Szczególnie w kościele i w trakcie sesji plenerowej. Para młoda chce mieć niezwykłe zdjęcia z pleneru, a fotograf musi temu sprostać. Musi więc ocenić dobrze otoczenie, a przede wszystkim światło, jakie ma do dyspozycji.  Fotograf nie może robić zdjęć w trybie automatycznym. Decydując się na profesjonalnego fotografa ślubnego powinniście mieć pewność, że to doskonały wybór, a zdjęcia z najważniejszego dnia w Waszym życiu na pewno będą piękną pamiątką.

Fotograf ślubny, a miejsce ślubu?

Jeżeli organizujecie ślub w jakimś rejonie, dobrze by fotograf był z tego samego miejsca. Czy będzie do Śląsk lub Kraków, jeżeli organizujecie wesele na południu Polski, to z tamtego rejonu powinien być fonograf. Rejon Śląska i Krakowa jest bardzo blisko siebie więc nie znaczenia, z którego dokładnie obszaru będzie fotograf.

Piękne zdjęcia ślubne – to jest to!

 

 

dobry fotograf ślubny Śląsk Kraków

 

 

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika