Nie musisz od razu wydawać pieniędzy na karnet do siłowni lub klubu fitness. Większość Polaków kupuje sprzęt sportowy do domu. Proste urządzenia, umiejętnie wykorzystywane, dają zadowalające rezultaty.

Ćwiczenia należy oczywiście dobrać do płci, możliwości zainteresowanego, predyspozycji mentalnych (głównie silnej woli i systematyczności) oraz metrażu. Jest jednak standardowy zestaw, z którego może korzystać praktycznie każdy. W jego skład wchodzą między innymi pompki, przysiady, tak zwane pajacyki, brzuszki na macie lub karimacie, czy szczególnie w przypadku panów podnoszenie ciężarów w postaci hantli. Najtańsza jest aktywność, niewymgająca zakupu jakiegokolwiek sprzętu. Chodzi np. o ćwiczenia na dywanie. Jeśli masz dużo do nadrobienia i nie wyróżniasz się ogromną nadwagą, zacznij od naprzemiennego stawania na palcach i piętach oraz okrężnych ruchów całymi rękoma.

Taka rozgrzewka dobrze wprowadza do dalszych działań. Gdy czujesz się już gotowy, zrób kilka pompek. Około pięciu powtórzeń dziennie to ilość w sam raz. Co miesiąc dokładaj po kilka, aby po roku wykonywać średnio kilkaset pompek tygodniowo. Grunt to właśnie stopniowe zwiększanie obciążeń. Minimializuje to ryzyko wystąpienia kontuzji. Inne podstawowe ćwiczenia stanowią rozmaite przysiady, brzuszki, unoszenie dolnych kończyn, zwykłe napinanie mięśni, czy maszerowanie w miejscu. Nie trzeba restrykcyjnie trzymać się określonych aktywności oraz przedziałów czasowych. Najważniejsze aby przynajmniej raz na dwa dni poświęcić swemu ciału choćby kilkanaście minut. Potem wpada się w pozytywny nawyk i jest zazwyczaj dużo łatwiej. Zwłaszcza gdy zauważamy wymierne korzyści – spadek wagi, szczuplejszy brzuch, większe mięśnie czy lepsza kondycja.

Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz że nadeszła chwila, aby nabyć profesjonalny sprzęt do ćwiczeń siłowych lub fitness, spróbuj wydzielić w domu odpowiednie pomieszczenie i sprawdź optymalny asortyment np. tutaj.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika